۵ بازارچه صنایع دستی در شهرستان قاینات برپا می‌شود طی ایام نوروز؛

۵ بازارچه صنایع دستی در شهرستان قاینات برپا می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات گفت: در ایام نوروز، ۴۰ غرفه در قالب پنج بازارچه صنایع دستی در شهرهای قاین، خضری دشت بیاض، سده، اسلام آباد و اسفدن پیش بینی شده است.

به گزارش  پايگاه خبري تحيلي خبرشرق شاهرخ عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: همزمان با روزهایپایانی سال ۹۶ و آغاز سال ۹۷ و شروع سفرهای نوروزی، ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان قاینات به همراه کمیته‌های ده گانه برای امنیت، رفاه و آسایش مسافرین در شهرستان قاینات برنامه‌های جامع و مدون را در دستور کار قرار داد.

وی از برگزاری جلسات هماهنگی خدمات سفر در دو بخش نیمبلوک و سده به ریاست بخشداران خبر داد و افزود: تمام دستگاه‌ها با تجهیزات کامل در ارائه خدمات مطلوب به مسافران بسیج شدند تا همچون سال‌های گذشته میزبان شایسته برای میهمانان نوروزی باشند.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان قاینات ادامه داد: ستاد مرکزی خدمات سفر در شهرستان قاینات، منطقه گردشگری بزرگمهر قاینی یا بوذرجمهر خواهد بود و شعار امسال در استان “خراسان‌جنوبی به رنگ ارغوان به طعم زعفران” انتخاب شده است.

عباسی بیان کرد: توزیع بیش از دو هزار کتابچه معرفی جاذبه‌های گردشگری، تاریخی، مذهبی و طبیعی شهرستان قاینات و ساخت و طراحی اپلیکیشن قاینات گردی در دست اقدام است.

وی ادامه داد: در این ایام برای سهولت در تهیه و خرید سوغات، هدایا و صنایع دستی توسط مسافرین و گردشگران، ۴۰ غرفه در قالب پنج بازارچه صنایع دستی در شهرهای قاین، خضری دشت بیاض ، سده، اسلام آباد و اسفدن پیش بینی شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاینات اظهار کرد: همچنین در ایام نوروز، چهار سیاه چادر عشایری در شهرهای قاین و سده برای معرفی قابلیت‌های عشایری این منطقه ایجاد خواهد شد.

عباسی یادآور شد: اجرای مراسم آیینی کوزه شکنی، رقص محلی، ارائه انواع دمنوش با  طعم زعفران، آویشن و گیاهان دارویی محلی، چای و پخت نان و تفتان محلی و آش و غذاهای محلی از برنامه‌های متنوع نوروز ۹۷ برای مسافران و گردشگران است.