۴ روستای مرزی شهرستان درمیان از نعمت انرژی خورشیدی برخوردار است مدیر توزیع برق درمیان:

۴ روستای مرزی شهرستان درمیان از نعمت انرژی خورشیدی برخوردار است

مدیر توزیع برق درمیان با بیان اینکه این شهرستان ۱۵۷ روستا دارد، گفت: از این تعداد ۴ روستا از طریق انرژی‌های خورشیدی برقدار شده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از روابط‌عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی، محمد جمالی‌راد اظهار کرد: روستاهای جلاران با ۱۶ خانوار، گل‌نی با ۱۲ خانوار، روستای پاتنگ با۱۱ خانوار و روستای شومه نیز با ۳ خانوار از جمله روستاهایی است که از نعمت برق خورشیدی برخورداراست .

وی به زمان ارائه خدمات در روستاهای مذکور اشاره کرد و افزود: این خدمات از ابتدای سال ۹۲ در شهرستان آغاز شدکه با این اقدامات تعداد ۴۲ خانوار با اعتباری بالغ بر۴ میلیارد و۹۰۰ میلیون ریال از نعمت برق برخوردار شدند .

مدیر توزیع برق شهرستان درمیان با بیان اینکه ظرفیت منصوبه برای هرخانوار روستایی یک کیلووات است، اظهار کرد: از مشترکین تضا داریم مصرف خود را مطابق با ظرفیت منصوبه دستگاه تنظیم کنند تا در طول شبانه‌روز بهترین استفاده را از این سیستم داشته باشند .

جمالی‌رادیادآور شد: در حال حاضر روستاهای شهرستان درمیان، علی‌الخصوص روستاهای دارای سیستم خورشیدی برقدار بوده و مشکلی در ارائه خدمات برق در این روستاها وجود ندارد .