۳۸ نفر در خراسان جنوبی امدادرسانی شدند در پی بارش باران :

۳۸ نفر در خراسان جنوبی امدادرسانی شدند

سید ابوالحسن میرجلیلی افزود: بیشتر این افراد در چند شهرستان استان امروز برای تفریح در نقاط کوهپایه ای و خوش آب و هوا حضور یافته بودند که تیم های عملیاتی و امدادی برای پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از جاری شدن سیلاب به آنان امدادرسانی کردند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق وی گفت : همان گونه که در اطلاعیه های هواشناسی و سازمان مدیریت بحران در روزهای اخیر اعلام شد سامانه بارشی از دیروز (پنجشنبه) در استان خراسان جنوبی فعال شد و تاکنون بیشترین بارش باران در شهرستان های طبس، بیرجند، سربیشه، درمیان و خوسف بوده است.وی بیان کرد: میزان بارندگی در برخی نقاط کوهستانی استان از دیروز تاکنون به حدود ۲۰ میلیمتر رسیده و ماهیت بارش ها نیز رگباری همراه با احتمال جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیرهاست .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی افزود : بارش شدید باران در زمان کم باعث آب شستگی تعدادی از راه های روستایی و عشایری و عبور آب از معابر اصلی استان شد که بلافاصله با تلاش نیروهای راهداری و سایر عوامل مسیرها بازگشایی شده است .

وی گفت : ۷۱ تیم عملیاتی و امدادی از دستگاه های مختلف به دستور استاندار خراسان جنوبی تا روز سه شنبه هفته آینده که سامانه بارشی فعال خواهد بود، در استان آماده باش هستند .

میرجلیلی اظهار کرد : هفت تیم امدادی از دستگاه های مختلف از جمله هلال احمر، راهداری، فرمانداری و شهرداری ها امروز (جمعه) در پی بارش شدید باران و جاری شدن روان آب در برخی شهرستان های استان برای امدادرسانی اعزام شدند. وی افزود: تاکنون هیچ گونه تلفات جانی ناشی از سیلاب مانند سه سال گذشته در استان گزارش نشده و خسارات مالی نیز در حد خسارت جزئی به برخی راه ها بود است .