۲۶ برگزیده کنکور ۹۶ در خراسان جنوبی تجلیل شدند

۲۶ برگزیده کنکور ۹۶ در خراسان جنوبی تجلیل شدند

مراسم تجلیل از  ۲۶ نفر از برگزیدگان کنکور سراسری ۹۶ با حضور سرپرست بنیاد نخبگان استان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی دیگر از مسئولین استانی در بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی ، حسن هاشمی زرج‌آباد، سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی، روز گذشته(۲۰ شهریورماه)، در این مراسم اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم بنیاد نخبگان، تکریم و الگوسازی نخبگان، برگزیدگان المپیادها، آزمون‌ها و جشنواره‌های علمی ملی و بین المللی است .

وی با بیان اینکه بنیاد نخبگان استان در این راستا از نفرات برتر کنکور سرارسری ۹۶ تقدیر به عمل می‌آورد، افزود: خراسان‌جنوبی را می‌توان مهد نخبه پروری برشمرد و مدرسه شوکتیه، محل پرورش هفت پدر علم این خطه بوده است.

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نیروی انسانی مستعد موتور محرکه هر جامعه‌ای است، تصریح کرد: به جرأت می‌توان گفت که توسعه و پیشرفت، اعطایی و یافتنی نیست و امری خواستنی است .

هاشمی زرج‌آباد با بیان اینکه بنیاد نخبگان، سه وظیفه اصلی دارد، افزود: شناسایی، حمایت و هدایت استعدادهای برتر از وظایف بنیاد نخبگان است .

وی بیان کرد: بدون تردید تقویت انگیزه‌های علمی و ارتقای حس اعتماد به نفس در تک تک افراد جامعه به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان می‌تواند زمینه‌ساز شکل گیری و پیدایش اعتماد به نفس ملی شود .

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اعتماد به نفس ملی شاه کلید تمامی جریان‌های پیشرفت و توسعه است، اظهار کرد: این موضوعی است که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره کردند و آن را عامل اصلی تداوم و پیشرفت‌های کشور برشمردند .

هاشمی زرج‌آباد بیان کرد: هدف از برگزاری این جلسه، تجلیل از نفرات برتر کنکور و آشنایی آنان با تسهیلات حمایتی بنیاد نخبگان است .

وی ادامه داد: طبق مقررات و آیین نامه‌های بنیاد نخبگان، نفرات برتر کنکور سراسری تا رتبه ۱۵۰ ریاضی، ۱۰۰ تجربی و انسانی و رتبه ۴۰  گروه زبان‌های خارجه و هنر به طور خودکار تحت پوشش و حمایت بنیاد نخبگان قرار می‌گیرند .

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: حمایت‌ها و تسهیلات بنیاد نخبگان شامل حمایت مالی، ودیعه مسکن و ازدواج و خدمت نظام وظیفه است .

فرهاد فلاحتی، نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: از نفرات برتر کنکور می‌خواهیم قدردان استعداد ذاتی خود  باشند و در راستای رفع محرومیت استان گام بردارند .

گفتنی است؛ تقدیرشدگان، یک نفر رتبه تک رقمی، چهار نفر رتبه دو رقمی، دو نفر رتبه سه رقمی زیر ۱۵۰ و ۱۸ نفر رتبه سه رقمی زیر ۵۰۰ هستند که یک نفر برگزیده جشنواره خوارزمی و یک نفر حافظ کل قرآن نیز هستند .