۱۱ میلیون نفر در کشور زیر پوشش خدمات بیمه سلامت قرار گرفتند؛ وزیر بهداشت در بیرجند اعلام کرد:

۱۱ میلیون نفر در کشور زیر پوشش خدمات بیمه سلامت قرار گرفتند؛

سید حسن قاضی زاده هاشمی روز دوشنبه در آیین افتتاح اورژانس بیمارستان شهدای قاین در خراسان جنوبی افزود: علی رغم تلاش های فراوان، اقتصاد کشور و معیشت مردم به نفت وابسته است و تغییرات قیمت نفت تمام پروژه ها را تحت تاثیر قرار می دهد و امیدواریم با بهتر شدن شرایط دولت زمینه خدمت به مردم فراهم و شاهد رفع محرومیت در مناطق محروم کشور باشیم.
وی گفت: اورژانس بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند و شهدا قاین جزو بهترین اورژانس های کشور است و امیدوارم در جاهای دیگر هم به همین شکل اقدام شود.
در این مراسم، بهره برداری از پروژه های اورژانس، دیالیز و بهسازی مرکز آموزشی درمانی شهدای قاین با اعتبار ۵۳ میلیارد ریال و زیربنای ۲ هزار ۲۲۵ متر مربع با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.
در بخش اورژانس این بیمارستان با ۳۵ تخت فعال در قسمت های درمان سریع، بستری و آی سی یو به بیماران خدمات ارائه می شود و بخش دیالیز با ۱۵ تخت فعالیت خواهد کرد.
همچنین بهسازی زایشگاه این بیمارستان با اعتبار یک میلیارد و ۹۶۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به مساحت ۴۲۵ مترمربع به بهره برداری رسید و با هشت تخت به بیماران خدمات ارایه می شود.
در سفر یک روزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خراسان جنوبی روز دوشنبه ۱۶ اسفند ماه، سه پروژه شامل بیمارستان آموزشی، پژوهشی و درمانی رازی و مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی در بیرجند و اورژانس بیمارستان شهدای قاین افتتاح شد.
خراسان جنوبی با حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۱ بیمارستان در ۱۱ شهرستان استان است که با ۹۵۰ تخت بیمارستانی فعال به بیماران خدمات دهی می کند.