۱۰۰درصد افراد فاقد بیمه در خراسان جنوبی در دولت یازدهم زیر پوشش بیمه قرار گرفتند؛

۱۰۰درصد افراد فاقد بیمه در خراسان جنوبی در دولت یازدهم زیر پوشش بیمه قرار گرفتند؛

حسین خوبان با اعلام این خبر افزود: اجرای طرح ملی بیمه سلامت همگانی یکی از مهمترین اقدامات دولت یازدهم است.
وی ادامه داد: اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یکی دیگر از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید است که با اجرای این طرح خدمات ارزنده ای برای مردم انجام شد.
وی اظهار کرد: یکی از این خدمات، کاهش پرداخت از جیب مردم بود به گونه ای که بیمه شدگان شهری فقط ۶ درصد و بیمه شدگان روستایی فقط چهار درصد از هزینه های بستری خود را پرداخت می کنند و مابقی بر عهده سازمان بیمه سلامت است.
وی افزود: طرح تحول نظام سلامت اقدامات ارزشمند دیگری نیز داشت که می توان به بهبود سرانه، ساخت واحدهای بهداشتی و درمانی، اصلاح تعرفه ها، تحت پوشش قراردادن داروهای غیرتعهدی و گران قیمت، حذف فرانشیز برای بیماران خاص، راه اندازی کلینیک های ویژه برای تسهیل دسترسی بیماران به پزشکان متخصص و فوق تخصص با هزینه های ویزیت خیلی پایین و تامین منابع توسط سازمان بیمه سلامت ایران اشاره کرد.

** ۵۱۴ هزار نفر در استان زیر پوشش بیمه سلامت هستند
مدیرکل بیمه سلامت استان یادآور شد: هم اکنون ۵۱۴ هزار نفر در استان که ۷۰ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند زیر پوشش بیمه سلامت هستند که در چهار سال گذشته حدود هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال برای هزینه های سطح یک طرح ارتقای بیمه درمان روستاییان و عشایر و چهار هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال برای هزینه های درمان تمام سطوح توسط این اداره کل پرداخته شده است.
خوبان در ادامه عنوان کرد: باید برای از بین بردن هزینه های اضافی و کمک به توسعه کشور بدنبال توانمند کردن مردم در تمام سطوح و بویژه بخش سلامت باشیم و سازمان بیمه سلامت با اجرای طرح توانمندسازی بیمه شدگان که یکی دیگر از اقدامات ارزشمند این سازمان در دولت تدبیر و امید است در این راستا و در جهت آگاه سازی مردم از حق و حقوق بیمه ای خود توانسته است گام مؤثری بردارد.
وی گفت: زیر پوشش قرار دادن یکهزار و ۷۰۰ نفر از اتباع خارجی استان برای استفاده از خدمات درمانی مناسب، واگذاری فرآیندهای رسیدگی به اسناد پزشکی و مشارکت بخش خصوصی، گسترش ارائه خدمات بیمه ای در راستای دسترسی آسان بیمه شدگان به خدمات قابل ارائه در دفاتر پیشخوان دولت طرف قراداد در سطح استان از ۱۶ به ۲۶ دفتر از جمله اقدامات اداره کل بیمه سلامت خراسان جنوبی در دولت تدبیر و امید است.
وی همچنین کاهش ۱۰ درصدی هزینه تزریقات و پانسمان و بخیه و سایر خدمات در مراکز بهداشتی و درمانی که از سوی هیچ بیمه ای قابل پرداخت نیست، پوشش هزینه داروهای مکمل از قبیل قرص آهن و ویتامین ها برای مادران باردار و سایر زنان و هزینه قطره آهن و ویتامین برای کودکان در خانه های بهداشت، پوشش هزینه های واکسن پنتاوالان برای تمامی کودکان ۲ ماهه برای اولین بار در کشور را از دیگر این اقدامات ذکر کرد.
وی افزود: الحاق اداره بیمه سلامت شهرستان طبس به این اداره کل، تاسیس اداره بیمه سلامت در شهرستانهای سرایان، درمیان و سربیشه، خرید ساختمان اداری برای شهرستانهای فردوس، قاین، سرایان، درمیان و سربیشه، تعمیر و بهسازی ساختمان اداری شهرستان طبس و ساخت و راه اندازی سالن اجتماعات در مرکز استان از دیگر اقدامات اداره کل بیمه سلامت استان در دولت یازدهم است.