۱۰ نکته که باید درباره تندر ۹۰ صفر بدانید؛

۱۰ نکته که باید درباره تندر ۹۰ صفر بدانید؛

تندر ۹۰ یکی از بهترین خودروهای این سالهاست و اگر شما بودجه ۵۰ میلیونی برای خرید خودرو کنار گذاشته باشید و به فکر خرید خودرویی ترجیحاً غیرچینی باشید که بدون زحمت سوارش شوید و سروکارتان زیاد به تعمیرگاه نیفتد به گفته مصرف‌کنندگان تندر ۹۰، یکی از گزینه‌هایتان می‌تواند این خودرو باشد، خودرویی خانوادگی که برای سفرهای طولانی نیز مناسب است،.

۱-تندر ۹۰ از نظر فنی خودرویی قابل اعتماد است، به‌طوری‌که ۳ ستاره ایمنی از موسسه معتبر اروپایی ENCAP به دست آورده.


۲-تندر ۹۰ دارای موتوری پرقدرت است. این خودروی پرفروش موتوری با حجم ۱۵۹۸ cc دارد و بالا بودن دور موتور در دنده‌های مختلف باعث کشش بالای این خودرو شده است، اگر دنده عقب را حساب کنیم گیربکس ال ۹۰ را باید ۶ دنده‌ای حساب کنیم.

۳-تندر ۹۰ صفر از لحاظ مصرف سوخت در بازه قیمتی خود بهترین جایگاه را دارد، مصرف سوخت شهری، جاده‌ای و ترکیبی این خودروی فرانسوی به ترتیب برابر با ۱۱٫۱، ۶٫۶ و ۸٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. حجم باک این خودرو هم ۵۰ لیتر است.

۴-خودروی تندر ۹۰ صفر می‌تواند در مدت زمان ۱۱٫۷ ثانیه از سرعت صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن هم ۱۷۵ کیلومتر در ساعت است.

۵-حجم صندوق عقب تندر ۹۰ از سمند هم کمی بیشتر است و این امر باعث می‌شود که در مسافرت خیال سرنشینان را راحت کند.


۶-مهندسان رنو قطعات داخلی ال ۹۰ را طوری طراحی کرده‌اند که در زمان تصادف فشرده می‌شوند. باک بنزین تندر ۹۰ هم در کف خودرو و با فاصله از کمک فنرهای آن قرار گرفته شده است و همین باعث می‌شود در زمان تصادف از عقب، باک بنزین سوراخ نشود.

۷- حجم باک تندر ۹۰، ۴۵ لیتر است و وقتی چراغ هشدار بنزین روشن می‌شود هنوز ۵ لیتر در باک است، بنابراین باید ۴۰ لیتر بنزین بزنید. اگر زیادتر از ۴۵ لیتر داخل باک باشد، در طول زمان باعث صدمه به تجهیزات بالای باک و اختلال در انتقال بخارهای بنزین به داخل موتور به دلیل مصرف بهینه می‌شود و به حباب‌گیر هم صدمه میزند.

Tondar90
۸- ترمز تندر ۹۰ مجهز به جدیدترین مدل ABS و توزیع الکترونیکی بار (EBD) است. وظیفه EBD یکسان کردن سرعت چرخ عقب و چرخ جلو در ترمزهای شدید به منظور جلوگیری از انحراف ماشین است.

۹- بنزین‌های ایران به دلیل اکتان زیر ۹۰ خود از جمله بنزین‌های نامرغوب محسوب می‌شوند و ممکن است به برخی از قطعات به دلیل بنزین بد صدمه وارد شود. بنابراین هر ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلومتر فیلتر بنزین را از نمایندگی خریده و تعویض کنید.

۱۰- در صورت سرقت ماشین‌های مجهز به ایموبلایزر یا سیستم ضدسرقت، نیروی انتظامی به کارخانه سازنده اطلاع می‌دهد تا سیستم ضد سرقت آن را اصلاح کند. به دلیل سیستم ضد سرقت پیشرفته تندر ۹۰ نیز آمار سرقت آن در مقایسه با خودروهای دیگر کمتر است.