‎با پیگیری سازمان صنعت و معدن خرسان جنوبی صورت گرفت

‎با پیگیری سازمان صنعت و معدن خرسان جنوبی صورت گرفت

‎خروج واحد تولیدی بدهکار از تملک بانک برای برگشت به چرخه تولید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،‎رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: در راستای احیای واحدهای تولیدی که به تملک بانک ها درآمده اند، با پیگیری های صورت گرفته از سوی این سازمان و طرح موضوع مشکلات واحد تولیدی در و پنجره یو پی وی سی در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین برگزاری جلسه ای در دفتر مقام عالی وزارت، این واحد از تملک بانک عامل خارج و جهت فعالیت مجدد و برگشت به چرخه تولید به مدیران آن واگذار شد.
«داود شهرکی» با اعلام این خبر گفت: شرکت گسترش صنایع قاین، تولید کننده در و پنجره یو پی وی سی استان خراسان جنوبی می باشد که به دلیل بدهی در تملک بانک بوده است.
‎وی ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور در سال ۸۹، به دلیل تحریم و عدم امکان ورود ماشین الات تکمیلی و همچنین معوقات بانکی، این واحد به مرحله تولید نرسید و بانک نیز به دلیل عدم بازپرداخت اقساط تسهیلات و بدهی، نسبت به تملک این واحد اقدام نمود.
‎«شهرکی» با اشاره به برگزاری جلسه ای طی هفته جاری در وزارتخانه متبوع گفت: با توجه به طرح موضوع در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید جلسه ای با حضور مدیران واحد تولیدی و بانک و وزارت برگزار گردید.
‎وی با اشاره بر تاکید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت مبنی بر رفع موانع این واحد گفت: در این جلسه بانک موظف گردید نسبت به تقسیط مطالبات خود از شرکت گسترش با حذف جرائم تاخیر و در نظر گرفتن تنفسی یکساله اقدام و پس از انعقاد قرارداد، تسهیلاتی در قالب سرمایه در گردش به میزان ۵۰ میلیارد ریال به این واحد پرداخت نماید.
‎قابل ذکر است شرکت گسترش صنایع قاین با ظرفیت تولید سالانه ۱۲۰۰ تن انواع در و پنجره یو پی وی سی، با برگشت به چرخه تولید زمینه اشتغال برای ۱۰۰ نفر را به صورت مستقیم در شهرستان قاین فراهم خواهد نمود.