‌حمل ۳۷ هزار مترمکعب آب شرب به مناطق عشایری استان؛ مدیرکل امور عشایری:

‌حمل ۳۷ هزار مترمکعب آب شرب به مناطق عشایری استان؛

غلامرضا قوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجنداظهار داشت: عشایر استان خراسان جنوبی از ابتدای امسال بیش از ۱۱ هزار و ۳۰۰ تن فرآورده دامی تولید کردند.

وی با اشاره به ارزش ریالی تولیدات عشایر استان افزود: ارزش تقریبی تولیدات عشایر استان در ۴ ماهه امسال بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی بیان کرد: این تولیدات شامل ۹ هزار و ۵۰۰ تن شیر و فرآورده های لبنی، ۳۲۰ تن کرک و پشم و یک هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز بوده است.

قوسی از افزایش تولیدات عشایر استان در ۴ ماهه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: تولیدات عشایر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۵ درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا تا پایان امسال با توجه به اجرای طرح‌های تولیدی و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در راستای پرواربندی و تولید گوشت قرمز پیش‌بینی می‌شود از نظر ارزشی تولیدات عشایر استان افزایش حدود ۱۰ درصدی داشته باشد.

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر ایل راه عشایری با هزینه کرد اعتباری معادل ۲۵۰ میلیون تومان مرمت و موج تراشی شده است.

قوسی اظهار داشت: در این مدت ۳۷ هزار مترمکعب آب شرب انسان و دام با هزینه‌ای برابر ۳۲۰  میلیون تومان توسط ۱۵ دستگاه تانکر دولتی و ۸ دستگاه تانکر بخش خصوصی حمل شده است.

وی با اشاره به تعداد خانوار بهره‌مند از آب شرب افزود: در این راستا حدود ۱۱ هزار خانوار عشایری از این خدمات بهره‌مند شدند.