۹۶درصد کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی خراسان جنوبی مرد هستند

۹۶درصد کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی خراسان جنوبی مرد هستند


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ موسی سلیمی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۱۴ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، ۱۱۰ نفر مرد و ۴ نفر زن می باشند.
وی تصریح کرد: خانم ها سهم ۴ درصدی از مجموع نامزدهای انتخابات مجلس در استان دارند.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری درخصوص میزان تحصیلات کاندیداها هم گفت: ۷۸ نفر معادل ۶۸ درصد نامزدها دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد می باشند.
سلیمی با اشاره به سهم ۱۷ درصدی افراد دارای مدرک دکتری( ۱۹ نفر) در این آمار، اظهار داشت: ۹ نفر افراد (۸ درصد) دارای مدرک کارشناسی و ۸ نفر(۷ درصد) دارای مدرک حوزوی می باشند.
دبیر ستاد انتخابات استان در مورد ترکیب سنی کاندیداها هم گفت: کاندیداهای با سن ۴۰ تا ۴۵ سال با شمار ۲۴ نفر ( ۲۱ درصد) بیشترین سهم را در این دوره از رقابت ها دارند.
سلیمی با بیان اینکه ۴۵ تا ۵۰ سال(۲۰ نفر) و ۵۰ تا ۵۵ سال(۲۱ نفر) سهم ۱۸ درصدی در این آمار دارند، اظهار داشت: ۳۵ تا ۴۰ ساله ها و ۵۵ تا ۶۰ ساله ها با آمار ۱۴ نفری سهم ۱۲ درصدی دارند.
وی ادامه داد: ۱۰ نفر از افراد با رده سنی۳۰ تا ۳۵ سال (۹ درصد) ، ۶ نفر با رده سنی ۶۵ تا ۷۰ سال(۵ درصد) و ۵ نفر با رده سنی۶۰ تا ۶۵ سال (۴ درصد) می باشند.

۱۴۰۲/۱۲/۰۵