۸۰درصد پشتيباني جبهه در دفاع مقدس توسط بانوان انجام شد

۸۰درصد پشتيباني جبهه در دفاع مقدس توسط بانوان انجام شد


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبي در ديدار با نماينده ولي فقيه و امام جمعه بيرجند با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري گفت:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران ؛ جنگ به وسيله‌ي مردم اداره شد. هم ارتش و هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و هم نيروهاي گوناگون، متکي به مردم بودند؛ به ايمان مردم، به عشق مردم، به صفاي مردم كه نيمي از اين مردم زنان غيور و دلير اين ميهن بودند.
وی با بیان اينکه ۸۰ درصد پشتيباني جبهه در دفاع مقدس توسط بانوان انجام شد افزود: در خراسان جنوبي يک هزار و ۸۴۹ مادر شهيد، ۴۹ مادر دو شهيد، ۴۹۵ دختر شهيد و ۴ هزار و ۳۲۰ همسر جانباز وجود دارد.
نفیسه نخعی صبح پنج شنبه چهارم مهر ماه در جلسه ديدار تعدادي از مشاوران امور بانوان و خانواده دستگاه‌هاي اجرايي خراسان جنوبي با نماينده‌ ولي فقيه در استان اظهار داشت: عليرغم حضور رزمي بانوان در جنگ تحميلي ۸۰ درصد از پشتيباني‌هاي جبهه نيز توسط آنان صورت گرفت.
وی افزود: در این راستا در بسياري از منازل شهرستان بيرجند کارگاه‌هايي تشکيل شده بود و بانوان با بسته بندي مواد غذايي و تهيه لباس و ارسال آن به جبهه‌هاي جنگ در بحث پشتيباني نقش آفريني كردند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبي با بيان اينکه هر خانواده يك كارگاه پشتيباني بود گفت: اگر مادران و خواهران شهدا و رزمندگان نبودند كه آنان را به جبهه‌ها هدايت كنند تا حماسه آفريني كنند، مطمئناً پيروزي هم در كار نبود.
نخعی تصریح کرد: در بحث امداد نيز بانوان حضور فعال داشتند و در طول هشت سال دفاع مقدس در مجموع ۲۲ هزار و ۸۰۸ امدادگر و ۲۷۶ پزشک زن در كشور به جبهه‌هاي جنگ اعزام شدند.

وی ضمن گرامیداشت ۳۱ شهريور سالگرد شهادت تنها زن شهيد دفاع مقدس استان شهيد بي بي معصومه محمودي سرتنگي، تعداد جانبازان زن در کشور را ۵۷۳۵ نفر عنوان و خاطرنشان کرد: از اين تعداد ۳ هزار و ۷۵ نفر بالاي ۲۵ درصد جانبازي هستند و ۶ هزار و ۴۳۸ بانوي شهيد نيز در طول سال‌هاي دفاع مقدس تقديم نظام شدند.

 مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبي با اشاره به سخن مقام معظم رهبري يادآور شد: هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً يک امتداد زماني و فقط يك برهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي زماني نيست؛ گنجينه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي عظيمي است كه تا مدتهاي طولاني ملت ما ميتواند از آن استفاده كند، آن را استخراج كند و مصرف كند و سرمايه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاري كند؛ دوران دفاع مقدس براي ملت ما ظرفيت و موقعيتي بود كه اين ملت بتواند اعماق جوهره‌ي خودش را در ابعاد مختلف نشان دهد، و نشان داد .

نخعی با بیان اينکه در حال حاضر مسئوليت ما سنگين‌تر است و تجربه‌هاي جنگ را بايد مدنظر قرار دهيم افزود: در شرايط کنوني دشمن به دنبال اجراي جنگ نرم در جامعه است و خانواده‌ها را درگير مي‌كند و در اين راستا بانوان بايد هوشيارتر باشند.

وی از وجود ۸ هزار و ۱۸۸ مادر دو شهید، ۶۳۱ مادر سه شهيد، ۸۲ مادر چهار شهيد و يک مادر ۷ شهيد و دو مادر ۹ شهيد در سطح کشور خبر داد و افزود: در خراسان جنوبي يك هزار و ۸۴۹ مادر شهيد، ۴۹ مادر دو شهيد، ۴۹۵ دختر شهيد و ۴ هزار و ۳۲۰ همسر جانباز وجود دارد