۷ میلیارد اعتبار برای ایمن‌سازی راه‌های مرکز استان؛

۷ میلیارد اعتبار برای ایمن‌سازی راه‌های مرکز استان؛

فرماندار بیرجند با بیان اینکه در مجموع تاکنون ۲۰ کیلومتر از جاده بیرجند-قاین زیر بار ترافیک رفته و ۱۸ کیلومتر آماده بهره‌برداری است گفت: ۷ میلیارد ریال از اعتبارات شهرستان به اداره راه و شهرسازی برای ایمن‌سازی راه‌های بیرجند اختصاص یافت.

به گزارش خبر شرق؛ علی ناصری، فرماندار بیرجند، عصر امروز در بازدید از عملیات دوبانده سازی قطعه اول و دوم محور بیرجند- قاین اظهار داشت: با توجه به استراتژیک بودن این محور باید اعتبارات استانی و ملی ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته شود که این مهم از طریق مسئولان استانی در حال پیگیری است.

ناصری افزود: با توجه به حادثه خیز بودن این محور، پیشرفت و بهره‌برداری هر مقدار از باند دوم این محور تاثیر قابل توجهی در افزایش ایمنی و کاهش تلفات جاده‌ای خواهد داشت که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

فرماندار بیرجند گفت: عملیات اجرایی احداث باند دوم این محور از سال ۹۳ آغاز شده و تاکنون علیرغم کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر و نیز محدودیت‌های اعتباری پیشرفت خوبی داشته است.

ناصری همچنین از اختصاص ۷ میلیارد ریال از اعتبارات شهرستان بیرجند به اداره راه و شهرسازی در راستای ایمن‌سازی راه‌های این شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر عملیات زیرسازی در ۵۱ کیلومتر از این محور در دست اقدام است و خاکبرداری و خاکریزی در آن انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر عملیات دوبانده سازی این محور توسط سه پیمانکار (۲۹ کیلومتر توسط پیمانکار اول؛ ۴۰ کیلومتر توسط پیمانکار دوم و ۳۸ کیلومتر توسط پیمانکار سوم) در حال اجرا است.

ناصری افزود: درمجموع تاکنون ۲۰ کیلومتر از این مسیر زیر بار ترافیک رفته و ۱۸ کی