۷۱ میلیارد تومان: طلب پیمانکاران در بخش حمل و نقل استان!

۷۱ میلیارد تومان: طلب پیمانکاران در بخش حمل و نقل استان!

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۳ درصد ناوگان باری استان فرسوده است گفت: مطالبات پیمانکاران از بخش حمل نقل استان ۷۱ میلیارد تومان است که تاکنون تخصیص اعتبار از منابع عمومی به راهداری صفر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، جعفر شهامت روز گذشته  با اعلام این خبر  اظهار داشت: طول راه‌های شریانی در استان خراسان جنوبی ۲ هزار و ۱۲۸ کیلومتر و طول بزرگراه، راه اصلی و فرعی ۵ هزار و ۷۵۵ کیلومتر است.

وی بیان کرد: در مدت ۷ ماهه امسال یک میلیون و ۱۷۴ نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جابه‌جا شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱٫۸ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای خراسان جنوبی گفت: ۲۷ دستگاه اتوبوس، ۸۳ دستگاه مینی‌بوس و ۲۸ دستگاه سواری در استان خراسان جنوبی فرسوده است.

شهادمت تصریح کرد: در مدت ۷ ماهه امسال میزان تخصیص اعتبار از منابع عمومی به سازمان راهداری صفر بوده که باید تدابیری اندیشیده شود و نیازمند کمک هستیم و مطالبالت پیمانکاران از بخش حمل و نقل استان خراسان جنوبی ۷۱ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه سالانه اعتباری بیش از ۲ هزار و ۳۸۹ میلیارد ریال برای نگهداری راه‌های خراسان جنوبی نیاز است افزود: ۳ مورد آشکارسازی پل‌های عابر پیاده، ایمن‌سازی اضطراری راه‌ها، شناسایی تخلفات حریم راه‌ها، اجرای عملیات نصب گاردریل، شناسایی تخلفات رحیم راه‌ها، برخورد قلع و قمه تخلفات حریم راه‌ها از اعمال انجام شده در زمینه بهسازی راه‌ها بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون ۳۴ دستگاه دوربین کنترل سرعت ثابت در راه‌های خراسان جنوبی نصب شده و با بهره‌برداری از ۲۷ دستگاه جدید در مجموع ۶۱ دستگاه دوربین کنترل سرعت در جاده‌های خراسان جنوبی نصب می‌شود.

شهامت با بیان اینکه در استان ۶۷ نقطه دارای تصادف و ۲۷ نقطه پر تصادف وجود دارد گفت: در شش ماه امسال ۱۰۹ فقره تصادف در راه‌های استان به وقوع پیوست که از این میزان ۱۰۰ فقره در محورهای برون شهری و ۹ فقره در محورهای روستایی رخ داده است.

وی با بیان اینکه سرعت غیرمجاز ۲۸ درصد و بعد از آن نبستن کمربند و نقص فنی بیشترین آمار تخلفات را دارد افزود: خودروهای سواری با ۵۹ درصد بیشترین آمار تصادفات را به خود اختصاص داده و بیشترین آمار تصادفات در بازده زمانی ۱۴ الی ۱۸ عصر در محورهای برون شهری به وقوع پیوسته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: در بخش کالا در خراسان جنوبی ۳ هزار و ۶۱۸ ناوگان وجود دارد که میانگین عمر ناوگان حمل و نقل کالا در خراسان جنوبی ۱۱٫۴۴ سال بوده که این رقم در کشور ۱۵٫۹ سال است.

شهامت افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار و ۱۸۴ راننده در بخش کالا و مسافر در خراسان جنوبی مشغول به فعالیت هستند و ۱۱۲ شرکت حمل و نقل کالا و مسافر و نمایندگی بین المللی در خراسان جنوبی وجود دارد.