۶۰۰ هزار نفر از جمعیت خراسان‌جنوبی تحت پوشش “فرستنده دیجیتال” قرار گرفتند؛ مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی:

۶۰۰ هزار نفر از جمعیت خراسان‌جنوبی تحت پوشش “فرستنده دیجیتال” قرار گرفتند؛

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: با افتتاح بیست و پنجمین فرستنده دیجیتال در استان ۶۰۰ هزار نفر جمعیت خراسان جنوبی زیر پوشش قرار گرفتند.

به گزارش خبر شرق، محمد ثقفی ظهر امروز در مراسم افتتاح فرستنده دیجیتال روستای سرچاه تازیان بیرجند اظهار داشت: فرستنده دیجیتال در منطقه سرچاه تازیان بیست و پنجمین فرستنده دیجیتال در استان است که امروز به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه با افتتاح این فرستنده دیجیتال ۸۰ درصد جمعیت خراسان جنوبی را زیر پوشش قرار دادیم افزود: در برنامه‌های سال گذشته سازمان صدا و سیمای خراسان جنوبی قرار بود پوشش به ۹۰ درصد برسد اما به دلیل کمبود اعتبارات این امر محقق نشد.

مدیرکل صداو سیمای خراسان جنوبی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های سال گذشته باید ۸ فرستنده دیجیتال دیگر در هفته‌های آینده به بهره‌برداری برسد که مجموع جمعیت برخوردار استان بیش از ۸۲٫۵ درصد می‌رسد اما این میزان برای ما پوششی ایده‌آل نیست.

ثقفی افزود: به لحاظ تجهیزات و دستگاه‌های فرستنده مشکلی نداریم اما از لحاظ اعتبارات دچار مشکل هستیم چون در چند سال گذشته تخصیص خوبی به صدا و سیما داده نشده و ما از توسعه این پروژه‌ها عقب مانده‌ایم و همین میزانی که دیجیتال نصب شده است با کمک‌های مردمی بوده که جا دارد از مردم خراسان جنوبی قدردانی کنیم.

وی بیان کرد: سال گذشته طبق توافق نامه‌ای که معاون استان‌های سازمان صدا و سیما با استانداری خراسان جنوبی داشت مقرر شد صدا و سیما تجهیزات لازم را برای ۶۰ ایستگاه فراهم کند و استانداری هم اعتبارات لازم را برای زیرساخت‌ها فراهم سازد اما همچنان در بخش زیرساخت‌ها اعتبارات لازم در اختیار ما نیست.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: بیشتر استان‌های کشور به پوشش ۹۰ درصدی رسیده‌اند اما در استان خراسان جنوبی به دلیل پراکندگی روستاها و کمی جمعیت با مشکلاتی مواجه هستیم و با ۲۵ دستگاه دیجیتال توانسته‌ایم ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت مردم خراسان جنوبی را زیر پوشش قرار دهیم.

ثقفی افزود: ایستگاهی که امروز در سرچاه تازیان افتتاح شد یکی از ایستگاه‌های پر قدرت است چراکه می‌خواهد سیگنال را فراهم سازد و یکی از برنامه‌هایی که در دستور کار سازمان صدا و سیما است این است که سیگنال‌ها را از طریق ماهواره به حداقل رسانده و از طریق زمین باشد.