۴ هزار سبد حمایتی بین مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی توزیع شد معاون اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی:

۴ هزار سبد حمایتی بین مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی توزیع شدمعاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: تاکنون بیش از چهار هزار بسته بهداشتی و غذایی به ارزش بیش از ۴۱۲ میلیون تومان بین خانوارهای آسیب دیده از کرونا تحت پوشش بهزیستی استان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران

«جمیله رضازاده» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند با اشاره به مهمترین اقدامات بهزیستی خراسان جنوبی در مدیریت و کنترل کروناویروس اظهار داشت: در این راستا کمیته پیشگیری از بیماریهای واگیر بهزیستی استان همزمان با شیوع این ویروس، در بهزیستی استان تشکیل شد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی افزود: برای مقابله و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، گروه مجازی تحت عنوان کمیته اطلاع رسانی پیشگیری از کرونا ویروس ویژه کارکنان و مراکز غیردولتی بهزیستی خراسان جنوبی تشکیل شد و از سوم اسفند ۹۸ دستور توقف فعالیت تمامی مراکز روزانه شامل مراکز آموزشی و توانبخشی معلولان، سالمندان، بیماران روانی مزمن، مهدهای کودک استان نیز صادر شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز اقداماتی از جمله ضدعفونی و گندزدایی روزانه تمامی سطوح، لوازم مورد استفاده و محل های استقرار معلولان و مددجویان مقیم در مراکز شبانه روزی، تب سنجی و اکسیمتری روزانه تک تک کارکنان و مددجویان خدمت گیرنده در دستور کار قرار دارد.

رضازاده با بیان اینکه 690 نفر در مراکز شبانه روزی معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن استان خدمت دریافت می کنند، افزود: همزمان با شیوع ویروس کرونا اعتباری بالغ بر پنج میلیون و ۳۰۰هزار ریال به ازای هر یک از خدمت گیرندگان به حساب مراکز ارائه دهنده خدمت واریز شده است.

دبیر کمیته‌ی پیشگیری و مقابله با بیماریهای واگیر دار بهزیستی استان با اشاره به اینکه ۲۳۰ معلول ضایعه نخاعی در استان تحت پوشش بهزیستی وجود دارد، ادامه داد: برای بهبود وضعیت این افراد اعتباری بالغ بر ۲میلیون و ۳۰۰هزار ریال به حساب هر یک از این افراد واریز شده است؛همچنین ۲۵۰ نفر از توانخواهان در استان برخوردار از کمک هزینه حق پرستاری خانواده محور شدند.

وی با بیان اینکه 264 فرزند بی سرپرست مقیم در مراکز اقامتی حوزه امور اجتماعی در استان وجود دارد،‌ اظهارداشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا حدود ۳۰۰هزار ریال کمک هزینه خرید اقلام بهداشتی به حساب هر یک از این فرزندان واریز شد و به ۱۴ مرکز اقامتی میان مدت یا کوتاه مدت درمان اعتیاد در استان هفت میلیون ریال اعتبار برای خرید اقلام بهداشتی پرداخت شده است.

رضازاده با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون۲ هزار و ۳۵۴ بسته بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۹۴۴ میلیون ریال تهیه و توزیع شده است، گفت: بیش از ۴۱۲ میلیون تومان بسته های حمایتی غیرنقدی بین خانواده های نیازمند آسیب دیده از بحران کرونا در استان در قالب پویش صیانت از سلامت مددجویان تحت پوشش بهزیستی توزیع شد؛ همچنین یک هزار و ۸۸۸ سبد مواد غذایی به ارزش ۲۸۲ میلیون تومان بین مددجویان تحت پوشش در استان توزیع شده است.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی به بحث مساعدت مالی بهزیستی استان از محل اعتبارات ستاد اجرائی فرامین حضرت امام خمینی(ره) و بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در این راستا ، به ۵۶۰ خانواده نیازمند تحت حمایت بهزیستی و آسیب دیده از بحران کرونا در استان با سرانه خانوار سه تا پنج میلیون ریال پرداخت شد.

وی با اشاره به مساعدت های صورت گرفته از سوی استانداری خراسان جنوبی به افراد تحت پوشش بهزیستی گفت: در این راستا در مرحله اول به فرزندان مقیم در خانه های کودکان و نوجوانان سطح استان ۲هزار و ۵۸۰ میلیون ریال و مراکز نگهداری و توانبخشی سالمندان سطح استان یک هزار و ۱۰ میلیون ریال هزینه کمک پرداخت شده است.

دبیر کمیته ی پیشگیری و مقابله با بیماریهای واگیر دار بهزیستی خراسان جنوبی افزود: در مرحله دوم نیز به تمام فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست نگهداری نزد خانواده جایگزین استان یک هزار و ۴۱۵ میلیون ریال، مراکز نگهداری معلولین سطح استان ۲هزار و ۱۱۰ میلیون ریال، مراکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد استان یک هزار و ۱۷۰ میلیون ریال و کارکنان، مربیان و مراقبین مراکز نگهداری معلولین سطح استان ۸۴۰ میلیون ریال کمک هزینه پرداخت کردند

شبستان