۴۳ تن انواع مواد مخدر در استان خراسان جنوبی کشف شد

۴۳ تن انواع مواد مخدر در استان خراسان جنوبی کشف شد

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی از کشف ۴۳تن مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: تاکنون کشف مواد محترقه در استان ۱۶۰ درصد افزایش داشته و با واحدهای عرضه کننده مواد محترقه برخورد جدی خواهد شد و این واحدها تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، سردار مجید شجاع در نشست خبری اظهار داشت: در حوزه فوریت‌های پلیس بالغ بر ۲۰۷ هزار تماس با ۱۱۰ انجام شد که ۹ درصد افزایش داشته و از این تعداد بیش از ۱۴۵ هزار تماس عملیاتی شده است.

وی افزود: تماس‌های عملیاتی پلیس با افزایش ۲۸ درصدی مواجه بوده و افزایش تماس‌های تلفنی نشان از توجه و پیگیری نیروی انتظامی دارد و تماس‌هایی که جنبه عملیاتی نداشته ۲۲ درصد کاهش داشته  و تعداد ۹ هزار تماس غیر قابل رسیدگی بوده است.

کشف بیش از ۴۳ تن موادمخدر در خراسان جنوبی

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: بیش از ۴۳ تن انواع موادمخدر در استان کشف شد که ۵۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته دارد و کشف مواد محترقه و ورود غیرمجاز این محوله غیرایمن به کشور و در سطح اجتماع پیگیری می‌شود که کشف این مواد تا امروز ۱۶۰ درصد افزایش داشته است.

کشف ۱۷ درصدی مجموع سرقت‌ها در خراسان جنوبی

شجاع با بیان اینکه هر واحدی که عرضه مواد محترقه داشته باشد تا ۱۵ فرودین تعطیل و خودروهای حمل کننده مواد محترقه یک هفته توقیف می‌شود افزود: از ابتدای سال تاکنون سوخت قاچاق ۵۲ درصد افزایش داشته و کشف خودروهای سرقتی ۵۳ درصد افزایش، کشف موتورسیکلت نسبت به سال گذشته کاهش داشته و در مجموع سرقت‌ها ۸ درصد افزایش داشته اما در سرقت‌های منزل ۹ درصد کاهش داشته و ۷۰ درصد پرونده ها منجر به کشف شده است.

وی با بیان اینکه ۹ درصد کاهش سرقت خودرو و افزایش کشف ۱۷ درصدی مجموع سرقت‌ها در خراسان جنوبی را شاهد هستیم و در این مدت  ۳۸ هزار خودرو و موتورسیکلت طی امسال  در استان شماره گذاری شده و  ۵۰ درصدی صدور گذرنامه در استان را شاهد بودیم.

وقوع ۴۳۰۰ فقره تصادف در امسال/۵۲۰۰ مجروح در معابر شهری و جاده‌های استان

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: امسال۴ هزار و ۳۰۰ تصادف رخ داده و ۵ هزار و ۲۰۰ نفر مجروح در معابر شهری و جاده‌های استان را شاهد بودیم و  ۲۴۰ نفر در جاده‌های برون شهری جان خود را از دست داده‌اند.

شجاع، با بیان اینکه عامل اصلی تلفات تصادفات، عامل انسانی بوده است افزود: برای نوروز  امسال ۱۰۰ دستگاه خودروی گشت محسوس و ۲۰ دستگاه گشت نامحسوس در ایام تعطیلات، ترافیک جاده‌های استان را کنترل خواهند کرد.

وی بیان کرد: سه درصد کاهش انتقادات و ۲۳ درصد تقدیر از کارکنان فرماندهی انتظامی استان را شاهد بودیم و پراید مدل زیر ۸۵ که ضریب ایمنی خوبی نداشته بیشترین  خودروی سرقت شده در خراسان جنوبی در امسال بوده است.

تشکیل ۱۳ پرونده رد شوه در نیروی انتظامی خراسان جنوبی

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی افزود: در بخش اعمال قانون با رانندگان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش داشته و ۸۷۴ خودروی با خلافی بالای یک میلیون تومان و ۱۲ هزار موتورسیکت متخلف اعمال قانون شدند.

شجاع افزود: ۱۳ پرونده رد رشوه داشتیم که مجمع آن بیش از ۱۰ میلیارد ریال بود و در حوزه جرائم سایبری و فضای مجازی از ابتدای سال تاکنون ۸۵درصد جرائم سایبری در استان افزایش داشته و در حوزه کشف جرائم سایبری افزایش ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه داشته‌ایم.

برداشت غیرمجاز از حساب بانکی ۷۸درصد رشد داشته است

وی افزود: ۵ جرم اول جرائم سایبری دست برد اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی است که ۷۸درصد رشد دارد و بیشترین کلاه برداری‌، کلاه برداری‌های اینترنتی است و انتشار عکس‌های خصوصی و خانوادگی ۷۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: برگزاری ۳۲۰ جلسه شورای معتمد پلیس و بهره‌گیری از ظرفیت معتمدان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، برگزاری نمایشگاه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از برنامه‌های اجرا شده در نیروی انتظامی خراسان جنوبی در امسال بوده است.

شجاع افزود: کارکنان فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی در ایام تعطیلات نوروزی با آمادگی ۱۰۰ درصدی به شهروندان خدمات رسانی خواهند کرد اما شهروندان برای پیشگیری از سرقت منازل در ایام تعطیلات با حساسیت بیشتری عمل کنند و مراقبت و سرکشی از منزل خود را در صورتی که به مسافرت عزیمت می‌کنند به همسایگان و افراد قابل اعتماد بسپارند.

وی بیان کرد: شهروندان از نگهداری وجه نقد، طلاجات و اقلام با ارزش در منزل خودداری کرده و از خرید طلاجات از منابع غیر رسمی خودداری کنند و نگهداشتن رمز کارت بانکی به همراه عابر بانک تهدیدی جدی برای سوء استفاده کنندگان از حساب شهروندان خواهد بود.