۴۰ پروژه بهداشتی درمانی در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود

۴۰ پروژه بهداشتی درمانی در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بیرجند با بیان اینکه شنبه آینده معاون غذا و داروی وزارت بهداشت به استان سفر می‌کند گفت: شهریور ماه با سفر وزیر بهداشت ۴۰ پروژه آموزشی، بهداشتی و درمانی در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به‌نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، کاظم قائمی ظهر امروز در نشست خبریبا ارائه گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی از اسفند ماه سال گذشته تا مرداد ماه امسال اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این دانشگاه در سال گذشته افتتاح بیمارستان رازی با حضور وزیر بهداشت بود که این بهره‌برداری از بزرگترین بیمارستان استان بوده است.

وی با بیان اینکه انجام نخستین عمل جراحی تومور جمجه و مغز در بیمارستان رازی توسط ریاست دانشگاه انجام شد افزود: افتتاح مرکز رادیوتراپی انکولوژی ایران مهر، افتتاح اورژانس بیمارستان شهدای قاین، نخستین مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی با مشارکت خیرین سلامت، اورژانس بیمارستان شهدای قاین جزو پروژه‌های افتتاح شده سال گذشته بود.

رئیس دانشکاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تصویب چارت سازمانی دانشگاه، استقرار دومین اورژانس هوایی خراسان جنوبی در طبس که در ۵۱ پرواز تعداد ۶۶ بیمار را جابه‌جا کرده و برگزاری پنجمین همایش کشوری پژوهش در توسعه سلامت با محوریت سلامت سالمندان و اردوی راهیان نور از دیگر اقدامات این دانشگاه است.

قائمی با اشاره به برنامه‌های پیش رو افزود: روز شنبه آینده سفر معاون غذا و دارو وزارت بهداشت را به خراسان جنوبی داریم و شهریورماه میزبان سفر وزیر بهداشت به استان خواهیم بود که در این راستا ۴۰ پروژه که بیشتر آموزشی، بهداشتی و درمانی است افتتاح خواهند شد.

وی اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل تکمیل پروژه ساختمان الحاقی بیمارستان رازی و آمفی تئاتر، انتقال بخش جراحی قلب به بیمارستان رازی بیرجند است که با این افتتاح فعال شدن کامل بیمارستان رازی را خواهیم داشت.

قائمی افزود: از ابتدای سال تاکنون برنامه‌هایی از قبیل ششمین سفر وزیر بهداشت به استان، افتتاح راه‌اندازی بیمارستان ۱۴۸ تختخوابی حضرت رسول (ص) فردوس، افتتاح و راه‌اندازی پایگاه اورژانس ۱۱۵ و مرکز شبانه‌روزی خدمات جامع سلامت در باغشهر اسلامیه، برگزاری آزمون صلاحیت بالینی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد، برگزاری آزمون دستیاری بالینی برای نخستین بار در دانشگاه انجام شده است.

وی اظهار داشت: جشنواره کشوری شهید مطهری بهره‌ برداری و افتتاح بخش زایمان طبیعی تک نفره در بیمارستان ولیعصر بیرجند، بهره‌برداری و افتتاح بخش Nlcu در بیمارستان ولیعصر، انجام اولین عمل جراحی توریسم درمانی در بیمارستان رازی نیز از دیگر اقدامات بوده است.

انتهای پیام/