۳۴۸ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در استان به بهره‌برداری می‌رسد؛

۳۴۸ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در استان به بهره‌برداری می‌رسد؛

مدیرکل بهزیستی استان خراسان جنوبی از رشد ۸۹ درصدی بیمه اجتماعی زنان و دختران روستایی در استان خبر داد و گفت: تا پایان امسال ۳۴۸ واحد مسکونی برای خانواده‌های معلول تحت حمایت بهزیستی خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد.

علی عرب‌نژاد با اعلام این خبر افزود: طرح آموزش و مشاوره ازدواج یکی از طرح‌های سازمان بهزیستی است که این طرح با هدف کنترل و کاهش طلاق در استان خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

وی افزود: غربالگری مشاوره ژنتیک با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی یکی دیگر از طرح‌هایی است که از سال گذشته آغاز و تاکنون ۴ هزار و ۶۰۰ نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: طرح مشارکت دانش‌آموزان با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سال گذشته اجرا شد که در این طرح ۹۰۰ نفر شرکت کردند.

عرب‌نژاد با اشاره به ارائه خدمات روان اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌ها و پایگاه‌های خدمات اجتماعی افزود: از ابتدای دولت تاکنون به ۳۵ هزار و ۵۸۱ نفر خدمت ارائه شده است.

وی با بیان اینکه هزار و ۸۰۰ نفر زیرپوشش طرح توانمندسازی سالمندان قرار گرفتند اظهار داشت: بیمه اجتماعی زنان و دختران روستایی تا پایان سال گذشته تعداد ۸۹ درصد رشد داشت.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار داشت: در اجرای طرح کمک به پرداخت بخشی از شهریه کودکان سه دهک پایین درآمدی مبلغ ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و مبلغ ۳۳۸ میلیون ریال از محل اعتبارات وزارت رفاه از سوی بهزیستی کشور به دفتر امور کودکان و نوجوانان تخصیص داده شد.

عرب‌نژاد افزود: دفتر امور کودکان و نوجوانان اداره کل بهزیستی استان درخصوص حمایت از کودکان مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی طرح کمک به پرداخت بخشی از شهریه کودکان سه دهک پایین درآمدی را در سطح استان اجرا کرد و سال گذشته ۹۵ هزار و ۳۴۸ کودک با سرانه ۴۰۰ هزار ریال در ماه از این طرح بهر‌ه‌مند شدند که در مجموع اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال هزینه هزینه شده است.

وی با اشاره به افتتاح ۳۴۸ واحد مسکونی برای معلولان در خراسان جنوبی اظهار داشت: این تعداد ۲۴۸ واحد در بیرجند، ۲۰ واحد در سربیشه (فاز دو) ۳۶واحد در اسلامیه فردوس، ۲۸ واحد در نهبندان و ۱۶ پروژه مسکن خانواده‌های دو عضو معلول است که تا پایان امسال بخشی در هفته بهزیستی و بخشی در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.