۲.۵ میلیارد تومان به موسسات قرآنی استان خراسان جنوبی پرداخت شد مدیرکل ارشاد استان خراسان جنوبی:

۲.۵ میلیارد تومان به موسسات قرآنی استان خراسان جنوبی پرداخت شد

مدیرکل ارشاد استان خراسان جنوبی گفت: ۲.۵ میلیارد تومان در قالب ۲۵ تفاهم نامه از سوی شورای فرهنگ قرآنی استان به موسسات و بخش‌های مختلف قرآنی استان خراسان جنوبی پرداخت شده است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، احمد محبی شامگاه پنجشنبه در مراسم تکریم و سپاس اصحاب فرهنگ و هنر استان از حجت‌الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی اظهار داشت: شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز به ریاست امام جمعه بیرجند تاکنون ۱۱ جلسه در استان برگزار شد و ۲۵ تفاهم نامه در خصوص پیشبرد اهداف قرآنی در استان برگزار شده است و در این راستا نیز حدود ۲٫۵ میلیارد تومان به بخش های مختلف قرآنی استان نیز کمک شد.وی گفت: این جلسه به پاس تشکر از خدمات ۸ ساله حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی است که سر منشا وفاق، همدلی، همراهی در استان بودند برگزار شده است.

وی افزود: این جلسه نیز ترتیب داده شده است تا از زحمات خستگی ناپذیر این مولف، پژوهشگر علوم دینی و قرآنی صمیمانه تشکر و سپاسگزاری داشته باشیم.

مدیرکل ارشاد استان خراسان جنوبی تصریح کرد: حجت‌الاسلام رضایی نیز همان راه استاد خود حضرت آیت الله جوادی آملی را در حوزه پژوهش، دین پژوهی و کارهای پژوهشی در حوزه علوم قرآنی دنبال و پیگیری می‌کند.

محبی بیان کرد: نتایج این کارهای و پیگیری‌های علمی و پژوهشی حجت‌الاسلام رضایی کتب مختلفی است که از وی تالیف شده و در استان و سایر نقاط کشور استفاده می‌شود.

وی افزود: دهه‌ها مقاله در نشریات معتبر کشوری، حضور در چندین نشست علمی و فرهنگی با محوریت قرآن و علم، تدریس در دانشگاه‌های معتبر کشور و استان، حضور در کنفرانس‌های داخلی و خارجی نتیجه سال‌ها تحقیق و پژوهش این مرد در حوزه‌های مختلف بوده است.

مدیرکل ارشاد استان خراسان جنوبی تصریح کرد: به صورت خاص و تخصصی شورای فرهنگ عمومی استان که بزرگترین شورای تصمیم‌گیری در حوزه مباحث فرهنگی است به ریاست حجت الاسلام رضایی تشکیل شده است.

محبی بیان کرد: وی با راه‌اندازی دوباره شورای فرهنگ عمومی استان نیز در کنار آن شورای علمی، مشورتی با دعوت ۳۳ نفر از اساتید دانشگاه در استان را تشکیل  داد.

وی افزود: بیش از ۲۳ جلسه شورای فرهنگ عمومی در استان تشکیل داده شد که نیز حدود ۳۵ جلسه شورای علمی مشورتی در استان برگزار و گزارش آن  برای امام جمعه و شورای فرهنگ عمومی کشور ارائه شده است.

مدیرکل ارشاد استان خراسان جنوبی تصریح کرد: به همت حجت‌الاسلام رضایی در شورای فرهنگ عمومی استان موضوعات مختلفی چون نام‌گذاری روز بیرجند، روزی به نام شهرستان‌ها، نام‌گذاری اماکن و خیابان‌ها، ساماندهی گروه موسیقی مجالس که ۱۲۰ نفر از فعالان این عرصه در استان ساماندهی شدند و اتفاق برکات زیادی داشته است انجام شده است.

محبی تصریح کرد: همچنین نیز اقداماتی دیگر از قبیل تصویب نکوداشت پرفسور گنجی، پرفسور معتمدنژاد، دکتر محمدجعفر یاحقی، دکتر محمود رفیعی و آیت الله تهامی سایر مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان بوده است که برخی انجام و برخی در شرف انجام است.

وی افزود: تصویب برگزاری همایش بزرگ سبک زندگی با حضور اساتید کشوری و همچنین تصویب دانشنامه دفاع مقدس خراسان جنوبی، طرح کاهش نرخ طلاق، طرح بزرگ آسیب شناسی عزاداری محرم و صفر در استان به محوریت شهر بیرجند، بررسی وضعیت مطالعه و کمک به کتابخانه ها بیرجند و ده‌ها مصوبه دیگر در این مدت با همیاری و درایت حجت الاسلام رضایی انجام و بخشی از آنها مصوبه شورا را کسب کرده است.

مدیرکل ارشاد استان خراسان جنوبی بیان کرد: نشست با ناشران، مولفان، اصحاب قلم، بازدید و حضور در نمایشگاه های قرآنی و کتاب، حمایت ویژه از برگزاری برنامه‌های هنری استان از سایر دیگر اقدامات حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی در حوزه فرهنگ و هنر استان و شهر بیرجند بوده است.