۲ هزار شغل در استان خراسان جنوبی با افتتاح ۷ طرح بزرگ صنعتی ایجاد می‌شود؛ رئیس صنعت و معدن استان خراسان جنوبی:

۲ هزار شغل در استان خراسان جنوبی با افتتاح ۷ طرح بزرگ صنعتی ایجاد می‌شود؛

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در نیمه دوم سال طرح فولاد قاین به بهره‌برداری می‌رسد گفت: امسال ۷ طرح بزرگ صنعتی در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود که با افتتاح آنها زمینه اشتغال برای ۲ هزار نفر فراهم می‌شود.

به گزارش خبر شرق؛ داوود شهرکی ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شعار سال تاکید ما بر مصرف کالای داخلی و با اولویت تولیدات استان خراسان جنوبی است.

وی افزود: سال گذشته طرح رونق تولید با ابلاغ وزارتخانه در قالب کارگروه رفع موانع تولید شکل گرفت و امسال نیز با ابلاغ بخشنامه، رونق تولید ادامه می‌یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سال گذشته بیش از ۷۰۰ واحد تولیدی اعم از صنعتی، کشاورزی در این امر ثبت‌نام کردند که بیش از ۴۵۰ واحد موفق به اخذ تسهیلات شدند.

شهرکی بیان کرد: بخشی از واحدهایی که موفق به اخذ تسهیلات نشدند با مشکلاتی مواجه شده اما سامانه بهمین‌یاب فعال شده و امکان ثبت‌نام متقاضیان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی در حوزه صنعت، معدن و تجارت می‌توانند ثبت‌نام کنند افزود: تاکید ما بر پرداخت تسهیلات به واحدهایی است که بازارفروش بیشتری داشته اما به دلیل مشکل نقدینگی با مشکلاتی مواجه هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: علاوه بر واحدهای صنعتی، فعلان بخش معدن هم می‌توانند برای تامین سرمایه در گردش و نقدینگی خود از تسهیلات استفاده کنند و از ابتدای امسال در ادامه طرح رونق تولید ۲۰۰ میلیارد ریال تهسیلات به ۲۵ واحد تولیدی در خراسان جنوبی پرداخت شده است.

شهرکی گفت: امسال انتظار می‌رود رقم تسهیلات بیشتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم و فلسفه تسهیلات رونق تولید حفظ و افزایش تولید واحدهایی است که بازار فروش دارند و با مشکل نقدینگی مواجه هستند و تاکنون با پرداخت این تسهیلات به واحدهای تولیدی استان ۲ هزار شغل تثبیت و ۲۶۰ شغل جدید ایجاد شده است.

وی از توسعه نانوایی‌ها با آرد آزاد خبر داد و افزود: در حوزه نظارت و بازرسی سال گذشته در زمینه کیفیت نان و نانوایی مطرح بود که توسعه نانوایی با آرد آزاد مصوب شد و نانوایان می‌توانند به صورت تعدد محصول داشته باشند و این سبب شد تا اواخر سال گذشته مردم از کیفیت نان رضایت داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: در حوزه تجارت مواردی برای تسهیلات صادرات پیگیری شد که فرایند صادرات مرغ زنده برای نخستین بار در استان خراسان جنوبی مطرح و در کارگروه تنظیم بازار تصویب و عملیاتی شد و در حال حاضر پیگیر اجرای طرح ماهیرود هستیم.

شهرکی بیان کرد: تا چند هفته آینده فراخوان مزایده ۲۰۰ محدوده اکتشافی در خراسان جنوبی اطلاع رسانی می‌شود که فرصتی برای مکتشفان است که از ظرفیتی که سالها بلوکه بود با آزاد سازی بتوانند استفاده کنند.

وی از واگذاری ۴۰ معدن خبر داد افزود: این معادن آماده واگذاری از طریق مزایده است و افراد با داشتن توان مالی و فنی می‌توانند در این مزایده شرکت کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در مورد عملکرد کارخانه سیمان باقران اظهار داشت: خوشبختانه این کارخانه به چرخه تولید بازگشته و در حال حاضر روزانه ۱۰۰ کامیون به مرز ارسال داریم و امیدواریم با تکمیل زیرساخت‌ها در مرزهای استان بتوانیم حداکثر استفاده را در زمینه صادرات این محصول داشته باشیم.

شهرکی با بیان اینکه سایت نمایشگاه‌های بین‌الملی استان امسال به اتمام می‌رسد گفت: دستگاه‌های خدمت‌رسان باید در تکمیل زیرساختها کمک کنند.

وی با بیان اینکه امسال افتتاح ۷ طرح صنعتی در دستور کار است افزود: فاز نخست طرح فولاد فاین در نیمه دوم امسال به بهره‌برداری می‌رسد که سرمایه‌گذاری این طرح‌ها هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و با افتتاح این طرح‌ها برای ۲ هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود که یکی از این طرح‌ها کارخانه کک طبس است.

انتهای پیام/