۲۰۰ ایستگاه دیجیتال در ‌استان راه‌اندازی می‌شود؛

۲۰۰ ایستگاه دیجیتال در ‌استان راه‌اندازی می‌شود؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد ثقفی در مراسم افتتاح سی و هفتمین ایستگاه دیجیتال خراسان جنوبی در منطقه مرزی چاهشند نهبندان با بیان اینکه  تجهیزات ۱۰۰ ایستگاه تامین شده است اظهار داشت: در صورت فراهم شدن زیرساختهای لازم، با اولویت نقاط پرجمعیت، مرزی و روستاهای هدف گردشگری راه اندازی می شوند.

وی گفت: با راه اندازی سی و هفتمین ایستگاه دیجیتال خراسان جنوبی در منطقه مرزی چاهشند نهبندان ۳ هزار نفر از مردم این روستا و ۱۵ روستای حومه از ۱۸ شبکه تلویزیونی و ۱۹ شبکه رادیویی برخوردار شدند.

وی بااشاره به اینکه برای راه اندازی ایستگاه دیجیتال چاهشند ۲۴۰ میلیون تومان سرمایه گذاری شده اظهار کرد: از این میزان ۱۴۰ میلیون تومان آن از محل اعتبارات صدا و سیمای خراسان جنوبی و ۱۰۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی و کمک های مسئولان و مردم این منطقه تامین وپرداخت شده است.

مدیر کل صدا وسیمای خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به متوسط کشوری، نیازمند همکاری و همیاری مسئولان هستیم خاطرنشان کرد: بیش از ۸۶ درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه های تلویزیونی دیجیتال قراردادرد.

ثقفی با بیان اینکه با راه اندازی ۲۰۰ ایستگاه دیجیتال ، پوشش دیجیتال خراسان جنوبی به ۱۰۰درصد می رسد تصریح کرد: تجهیزات ۱۰۰ ایستگاه دیجیتال تامین شده است که در صورت فراهم شدن زیرساخت های لازم، با اولویت نقاط پرجمعیت، مرزی و روستاهای هدف گردشگری راه اندازی می شوند.