۱۵ هزار تن سیمان از شهرستان درمیان به خارج از کشور صادر شد؛ مدیرعامل کارخانه سیمان باقران شهرستان مرزی درمیان گفت: ۱۵ هزار تن سیمان از این کارخانه به خارج از کشور صادر شد.

۱۵ هزار تن سیمان از شهرستان درمیان به خارج از کشور صادر شد؛

سیدجلال موسوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از آغاز راه‌اندازی این کارخانه در ۲ ماه پیش ۲۷ هزار تن سیمان در این کارخانه تولید شد که ۱۵ هزار تن آن به ارزش ۲۲ میلیارد ریال به خارج از کشور صادر شده است.

وی افزود: این میزان سیمان از بازارچه ماهیرود به افغانستان و از بازارچه میرجاوه به پاکستان  صادر شده است.

وی تولید روزانه کارخانه سیمان درمیان را ۵۰۰ تن سیمان به صورت فله‌ای و پاکتی  و ۳ هزار و ۵۰۰ تن کلینکر اعلام کرد و گفت: با راه‌اندازی آسیاب اصلی سیمان تا چند هفته آینده ظرفیت تولید سیمان این کارخانه به ۳ هزار و ۳۰۰ تن افزایش می‌یابد.

مدیرعامل سیمان باقران خواستار فعالیت مجدد بازارچه میل ۷۳ شد و افزود: این بازارچه در ۳۴ کیلومتری این کارخانه واقع شده که راه‌اندازی دوباره آن زمینه افزایش صادرات سیمان را فراهم می‌کند.

موسوی، کمبود سرمایه در گردش را از مشکلات دیگر کارخانه سیمان باقران دانست و گفت: از ۲۰۰ میلیارد ریال مصوب سفر رئیس جمهوری ۸۰ میلیارد ریال باقیمانده است که امیدواریم با پرداخت آن مشکل سرمایه در گردش این کارخانه برطرف شود.

کارخانه سیمان درمیان با ۳۰ هزار سهامدار دوم فروردین با حضور حسن روحانی رئیس جمهور افتتاح شد.