۱۱۸ پروژه در شهرستان بیرجند به بهره برداری می‌رسد همزمان با هفته دولت؛

۱۱۸ پروژه در شهرستان بیرجند به بهره برداری می‌رسد

فرماندار بیرجند از افتتاح ۱۱۸ پروژه همزمان با هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی، علی ناصری روزگذشته در ستاد بزرگداشت هفته دولت شهرستان بیرجند بیان کرد: ۱۱۸ پروژه همزمان با هفته دولت در شهرستان بیرجند افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۳ پروژه در شهرستان بیرجند و ۶۹ پروژه در روستاها افتتاح می‌شود، افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۶۹ شغل مستقیم و ۴۳۰ شغل به صورت غیر مستقیم فراهم می‌شود.

ناصری اعتبار این پروژه‌ها را ۳۸ میلیارد و ۹۷۱میلیون ریال دانست و گفت: همچنین همزمان با هفته دولت، چهار پروژه کلنگ‌زنی می‌شود.

فرماندار بیرجند اظهار کرد: ۳۷ میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان از اعتبارات مورد نیاز از محل منابع دولتی، استانی و دو درصد نفت و یک میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده است.

وی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح بیان کرد: افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت در روستای حاجی آباد، افتتاح سه خانه عالم روستایی و سه پروژه آسفالت راه روستایی از جمله پروژه‌های قابل بهره برداری است.

ناصری اظهار کرد: همچنین ۹ پروژه شامل حفر و تجهیز چاه، ایستگاه پمپاژ فشار آب بین راهی چاه‌های سربیشه و اصلاح و لوله‌گذاری سه کیلومتر شبکه آب از جمله پروژه‌های قابل افتتاح در حوزه آب و فاضلاب است.