یزد، قهرمان سومین جشنواره بازی های بومی و محلی شرق کشور

یزد، قهرمان سومین جشنواره بازی های بومی و محلی شرق کشور

سومین دوره بازی های بومی و محلی شرق کشور با قهرمانی تیم یزد به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سومین دوره بازی های بومی و محلی شرق کشور با قهرمانی تیم یزد به پایان رسید.

این مسابقات با شرکت ده تیم از استانهای یزد،کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی،خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و شهر اسفدن در رشته‌های کشتی سنتی، هفت سنگ، دال پلان، غاز قلنگ، تیرو کمان سنتی و گانیه و در دو بخش آقایان و خانم ها در مجتمع فرهنگی، ورزشی شهید ناصری اسفدن برگزار شد.

درپایان این رقابت‌ها در بخش تیمی تیم استان یزد با ۲۹ امتیاز اول و تیم‌های خراسان جنوبی با ۲۶ و خراسان رضوی با ۲۳ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

در بخش انفرادی آقایان در رشته تیروکمان سنتی؛ “مهدی عارف”   از خراسان جنوبی ( اسفدن) مقام اول، “حسین رومی”   از خراسان جنوبی مقام دوم ، “حسن عابدینی” از خراسان جنوبی مقام سوم و “ملا محمد جلال پور” از استان یزد مقام چهارم را کسب کردند.

در دال پلان مهارتی نیز “محمد صفرپور” از خراسان جنوبی ( اسفدن) در جایگاه اول، “صابر صادقی” طبس از خراسان جنوبی در جایگاه دوم، “علی مؤمن” از سیستان و بلوچستان جایگاه سوم و “ابوالفضل علی لگیرزاده” از یزد در جایگاه چهارم ایستادند.

همچنین در چوب کشی +۹۰ تا ۱۱۰ کیلوگرم؛ “مصطفی مقدم ” از خراسان جنوبی، “رضا جلال پور” یزد از یزد، “حمید عابدی” از سیستان و بلوچستان ، “موسی الرضا شعبانی”   از خراسان جنوبی به ترتیب در جایگاه های اول تا چهارم  قرار گرفتند.

در رشته غاز قلنگ (‌لی لی مرحله ای) نیز “علی فیروزه” از سیستان و بلوچستان “مجتبی سلیمانی” از  خراسان رضوی، “امیر رضا دهقان زاده” از خراسان جنوبی (اسفدن)، “عادل بهرامیان” از خراسان جنوبی نیز مقام های اول تا چهارم را کسب کردند.

در هفت سنگ مهارتی “علیرضا آذری پاکتل” از یزد اول، “جواد جنگی” از خراسان جنوبی(اسفدن) دوم، “کوروش حسینی” از خراسان رضوی سوم و “اشکان باقری نسب” از سیستان و بلوچستان چهارم شدند.

در رشته گانیه تیمی (برادران) ، خراسان جنوبی مقام اول ، سیستان و بلوچستان مقام دوم، خراسان جنوبی ( اسفدن) مقام سوم،  یزد مقام چهارم را کسب کردند.

نتایج انفرادی بخش خواهران نیز در هفت سنگ مهارتی؛ “فاطمه خباززاده” از استان یزد مقام اول، “زهرا بتولی” از خراسان جنوبی مقام دوم ، “زهرا اعتمادی زاده” از اسفدن مقام سوم را بدست آوردند.

در تیرو کمان سنتی؛ بانوان نیز “مهدیه شهابادی” از خراسان جنوبی مقام اول، “الهام شیخ لنگی” از سیستان و بلوچستان مقام دوم، “فاطمه دادمان” از یزد مقام سوم شدند.

همچنین در دال پلان مهارتی؛ مریم پور محمدی از یزد مقام اول، “نجمه فاطمی پور” از خراسان رضوی مقام دوم، “ملیحه زارع پور” از خراسان جنوبی ( اسفدن) مقام سوم  و “لیلا خواجه عبداللهی” از خراسان جنوبی مقام چهارم را کسب کردند.

در کلاس کلاس نیز “الهه میرکاظمی” از خراسان جنوبی در جایگاه اول، ” سمیرا فاطمی پور” از خراسان رضوی در جایگاه دوم، ” فاطمه رجبی” از اسفدن   در جایگاه سوم قرار گرفتند.

در چوب کشی؛ همچنین ” مینا شکاری” از یزد مقام اول، ” محبوبه غلامی” از اسفدن مقام دوم، “فاطمه میرکاظمی” از خراسان جنوبی مقام سوم را کسب کردند.

در گانیه تیمی نیز  مقام اول  را استان یزد، مقام دوم سیستان و بلوچستان، مقام سوم خراسان رضوی و مقام چهارم را اسفدن کسب کردند.