یا شغل ایجاد نکرده‌اید یا عدد و رقم را نمی‎فهمید؛ واکنس جهانگیری به شعار های قالبیاف:

یا شغل ایجاد نکرده‌اید یا عدد و رقم را نمی‎فهمید؛

به گزارش خبر شرق، ارائه شعارهايي نظير افزايش حقوق تا دو و نيم برابر و يا ايجاد پنج ميليون شغل جديد؛ اگرچه براي افکار عمومي ممکن است جذاب باشد اما اين سوال را پررنگ مي‎کند که با چه منابع مالي‎اي چنين شعارهايي اجرايي است؟ اگر چنين منابع مالي‎اي وجود داشت، همين دولت نمي‎توانست به چنين شعارهايي جامه عمل بپوشاند؟

اسحاق جهانگيري معاون اول رئیس جمهور که به عنوان نامزد مکمل حجت الاسلام حسن روحاني در انتخابات رياست جمهوري دوازدهم ثبت نام کرده و گفته مي‎شود که در جريان مناظره‎هاي انتخاباتي او را همراهي خواهد کرد؛ به بخشي از اين شعارها واکنش نشان داد. او با انتقاد از وعده های برخی مبنی بر این که میزان اشتغال در کشور را افزایش می دهیم، گفت: ظرفیت اقتصاد مشخص است که چه مقدار شغل می توان ایجاد کرد بنابراین کسی که بگوید چند میلیون شغل ایجاد می کنم، معلوم است که می خواهد مردم را فریب دهد.

به گزارش ايرنا، وي در آیین بهره برداری از مرحله نخست اتصال فیبرنوری به منازل در سخنانی افزود: برخی می گویند و شعار می دهند که می خواهند این میزان شغل ایجاد کنند، این برادر عزیز یا شغل ایجاد نکرده یا عدد و رقم متوجه نمی شود.

وی با بیان این که شغل ایجاد کردن کار بسیار دشواری است، خاطرنشان کرد: اقتصادی که ظرفیتش مشخص است که چه مقدار شغل می توان ایجاد کرد اگر کسی بگوید چند میلیون شغل ایجاد می کنم، معلوم است که می خواهد مردم را فریب دهد.

نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در عین حال دغدغه اصلی دولت یازدهم را افزایش اشتغال جوانان عنوان کرد و گفت: سالی پنج میلیون دانشجو و یک میلیون فارغ التحصیل در کشور داریم لذا دغدغه اصلی ما باید ایجاد شغل برای آنها باشد.

جهانگیری تصریح کرد: نگاه ما به اقتصاد بایددانش بنیان باشد و خلاقیت و نوآوری در آن ایجاد کنیم لذا باید به دانشگاه ها نگاه ویژه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: این ظرفیت در کشور وجود دارد که اقتصاد کشور به جای این که متکی به منابع طبیعی باشد متکی به مغز دانشجویان و نخبگان و … باشد، باید به سمتی حرکت کنیم که علم و عالم و دانشگاه و پژوهشگر در جایگاه واقعی خود قرار بگیرند.

گفتني است محمدباقر قاليباف در سخنراني‎هاي انتخاباتي خود اعلام کرده است که ۵ ميليون شغل ايجاد مي‎کند.