یازدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن‌کریم در خراسان جنوبی گشایش می‌یابد؛

یازدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن‌کریم در خراسان جنوبی گشایش می‌یابد؛

یازدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم خراسان‌جنوبی از ١٧ لغایت ٢٤ خردادماه سال‌جاری در خراسان‌جنوبی گشایش می‌یابد .

به گزارش خبر شرق، حامد رضایی معاون اداری و مالی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی، روز گذشته یکم خردادماه جاری درجلسه برنامه‌ریزی این نمایشگاه، ضمن تبیین اهداف برپایی نمایشگاه بزرگ قرآن کریم گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان متولی فرهنگ عمومی و در راستای توسعه فرهنگ قرآنی در ایران اسلامی در نهادینه‌کردن فرهنگ قرآن گام‌های موثری در این زمینه برداشته است .

معاون اداری و مالی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی هدف از برگزاری نمایشگاه قرآن کریم را ارتقاء و تبیین هرچه بیشتر جایگاه قرآن‌کریم در جامعه، ایجاد فضای رقابت بین فعالان عرصه قرآنی، کشف استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی خراسان‌جنوبی و سمت‌وسو دادن فعالیت‌های فرهنگی و هنری به ساحت قرآن کریم برشمرد .

وی از تخفیف کتاب و نرم افزار در این نمایشگاه خبر داد و افزود: نمایشگاه بزرگ قرآن‌کریم علاوه بر بخش‌های نشر مکتوب و نرم افزار شامل بخش‌های جنبی از قبیل، هنرهای تجسمی، نمایشی، نهادها و موسسات، آموزش ، پژوهش، عفاف و حجاب، کودک‌و نوجوان، مشاوره و گفتگوهای قرآنی و همچنین آموزش نابینایان خواهد بود .

رضایی با اعلام این که یش از ۷۰ برنامه در قالب جشن رمضان در این خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود، ادامه داد: برپایی ۸ نمایشگاه قرآن در مرکز استان و شهرستان‌ها، برگزاری ۱۶ محفل قرآنی و برگزاری ۱۵ نشست علمی با حضور اساتید استانی و اساتید مدعو از خارج از استان با موضوعات قرآن، عترت و سبک زندگی از جمله این برنامه‌ها است .

معاون اداری و مالی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یادآور شد: همچنین در قالب جشن رمضان ۱۱ شب شعر در ۱۱ شهرستان برگزار کرده و با همکاری صدا و سیمای خراسان‌جنوبی مسابقه قرآن و نهج‌البلاغه نیز خواهیم داشت که در این مسابقه هر شب دو نفر به عنوان برگزیده اعلام می‌شوند .

گفتنی است، یازدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم از ساعت ١٦ الی ٢٣ در محل حسینیه جماران جهت بازدید علاقمندان دایر خواهد بود .