گلایه فرماندار بیرجند: وضعیت تحقق اشتغال در استان مناسب نیست/مشکلات مردم با مصاحبه و جلسه برطرف نم یشود؛

گلایه فرماندار بیرجند: وضعیت تحقق اشتغال در استان مناسب نیست/مشکلات مردم با مصاحبه و جلسه برطرف نم یشود؛

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه مشکلات مردم و اشتغال با مصاحبه و جلسه برطرف نمی‌شود بلکه با کاری عملیاتی محقق می‌شود گفت: با گذشت ۷ ماه از سال باید به ۵۰ درصد سهمیه اشتغال می‌رسیدیم اما در حال حاضر ۳۴ درصد محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، علی ناصری ظهر امروز در کمیته اشتغال شهرستان با اشاره به شعار سال اظهار داشت: در سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، مردم تحقق شعار سال را انتظار دارند که باید در این زمینه تلاش کنیم.

وی افزود: مشکلات مردم به ویژه در زمینه اشتغال با مصاحبه، حرف و جلسات برطرف نمی‌شود بلکه باید کارها عملیاتی باشد و اقدامات ما در بخش‌های مختلف باید پاسخگوی انتظارات مردم و کارگروه‌های استانی باشد.

فرماندار شهرستان بیرجند گفت: طرح روستا تعاون در ۴ شهرستان بیرجند در حال اجرا است که این طرح با هدف توانمندسازی روستاها و مشارکت آنها در روستاهای ۵۰ خانوار ثابت اجرا می‌شود.

ناصری با بیان اینکه از محل سازمان دهیاری‌های فعال تسهیلاتی اخذ کردیم افزود: در روستاهایی که توانمندی موجود باشد طرح‌های اشتغال پیاده می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های اشتغال باید با سرعت و شتاب بیشتری به بانک‌ها معرفی و بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات همت کنند اظهار داشت: متقاضیانی که طرح‌های توجیه‌دار اقتصادی دارند می‌توانند به فرمانداری مراجعه کرده و تا سقف ۲۰ درصد از سهم اعتباری دستگاه‌های دولتی که نتوانند آن را جذب کنند به متقاضیان تسهیلات می‌دهد و البته این امر به شرطی است که طرح توجیه اقتصادی داشته باشد.

ناصری با گلایه از اینکه در زمینه تعهدات اشتغال عقب هستیم افزود: دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق سهم اشتغال خود تلاش کنند چراکه وضعیت تحقق اشتغال مطلوب نیست.

وی اظهار داشت: با گذشت ۷ ماه از سال باید حداقل به ۵۰ درصد سهمیه اشتغال می‌رسیدیم اما در حال حاضر تنها ۳۴ درصد محقق شده و دستگاه‌ها باید به طور مستمر گزارش عملکرد اشتغال را ارایه بدهند.

فرماندار شهرستان بیرجند گفت: خراسان جنوبی نیازمند مدیرانی است که فقط به ساعت ادارات اکتفا نکرده و بیشتر اوقات روز مانند روزهای تعطیل و عصرها را به خدمت اختصاص دهند.

ناصری با اشاره به صندوق کارآفرینی امید و تسهیلات پرداختی در راستای اشتغال افزود: متاسفانه اتفاقی که نباید افتاده و صندوق توسعه امید موسسه تجاری و بانکی نیست که مراودات مالی داشته باشد چون منابع صندوق محدود است و نباید جزو منابع اعتباری محسوب شود.