گفتگوی کوتاهی با مسئول برگزاری  اولین جشنواره استند اپ کمدی دراستان خراسان جنوبی

گفتگوی کوتاهی با مسئول برگزاری اولین جشنواره استند اپ کمدی دراستان خراسان جنوبی

خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی خبرشرق درزمینه استنداپ کمدی باجناب اقای مهندس امیراکبرپور ، مدیر موسسه فرهنگی هنری عرفان گفتگوی کوتاهی انجام داد که در ادامه ان راخواهید خواند:

  • در ابتدا خودتان را معرفی بفرمایید؛

با سلام و وقت بخیر؛ امیر اکبرپور هستم مدیر موسسه فرهنگی و هنری عرفان و دبیراولین جشنواره استند آپ کمدی در خراسان جنوبی.

  • جرقه های برگزاری چنین جشنواره ای چگونه در ذهن شما زده شد؟

در اوایل امسال در شبکه سه، مسابقه ای به نام “زمانی برای خندیدن” برگزار شد که در آن رقابت، شرکت کنندگان بسیاری از شهرهای مختلف ایران شرکت داشتند به گونه ای که از یک شهر گاهی چندین نفر در مسابقه به صورت همزمان حضور یافته بودند ولی از شهر ما بیرجند، تنها یک نفر شرکت کرده بود که البته خوش درخشید. از آنجا بود که فکر برگزاری این چنین جشنواره ای به ذهن بنده رسید و امیدوار هستم بتوانیم با کمک این چنین جشنواره هایی، استعداد های جوانان این منطقه را بشناسیم و یک حس خودباوری در زمینه های فرهنگی و هنری در بین جوانان این استان به وجود بیاوریم.

  • هدف از برگزاری این جشنواره چه خواهد بود؟

خب مسلماً در هر جشنواره یا فستیوال یا هربرنامه ای که به این شکل اجرا می شود، خروجی آن هدف نهایی است. یعنی باید ببینیم مثلا خروجی فلان جشنواره چیست تا بتوانیم در مورد ارزش یک جشنواره صحبت کنیم. در این مورد نیز همانطور که قبلا خدمت شما عرض کردم، خروجی این جشنواره که برای اولین بار است در این استان برگزار می گردد، استعداد یابی و کشف جوانان های باذوق و استعداد دز این زمینه است تا در آینده نیز بتوانند با حضور در سطح مسابقات کشوری موفقیتی هم برای خود و هم برای شهر و استان ما کسب نمایند که البته در این زمینه حمایت ما را نیز به همراه خواهند داشت.

  • نحوه شرکت در این جشنواره به چه صورت است؟

دوستان علاقه مند بعد از مراجعه حضوری یا از طریق ارتباط مجازی که در تبلیغات اعلام شده میتوانند ثبت نام نمایند سپس شرکت کنندگان عضو یک کانال در فضای مجازی خواهند شد که از آن طریق اطلاع رسانی ها و شرایط حضور را در اختیارشان قرار میدهیم.

  • در زمینه حمایت از یک موسسه هنری در استان، شما آیا از حمایت خاصی برخوردارید؟

در طی سال های اخیر در استان حمایت های خوبی از این موسسه شکل گرفته است. البته حمایت صرفا حمایت مالی نباید باشد. بسیاری از ادارات و سازمان ها با باعتمادی که به ما داشتند برگزاری برنامه ها و حتی جشنواره های کشوری را به این موسسه سپرده اند که این خودش یعنی حمایت. حمایتی که برخواسته از یک اعتمادی که  ارزشمند تر ازاین بوده است که مثلا یک مبلغی در اختیار ما قرار داده شود.

 

مصاحبه از خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق امیرحسین صادقپور