گفتگويي خودماني و صميمي با هنرمند محبوب و داور مسابقات زماني براي خنديدن مصاحبه اختصاصی حسین رفیعی باخبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق

گفتگويي خودماني و صميمي با هنرمند محبوب و داور مسابقات زماني براي خنديدن

خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق گفتگوی خودمانی با هنرمند خوش اخلاق و دوستداشتنی صدا وسیما و داورمسابقات زمانی برای خندیدن داشته که نظر خوانندگان محترم را به آن جلب می نماییم:

*درابتداخودتان رو برای خوانندگان عزیز  معرفی کنید؟

بنام خدا ، حسین رفیعی هستم متولد ۱۳۴۸لیسانس هنر

 

*   از شهرستان کویری بیرجندشناختی داری وآیا  تاکنون به بیرجندسفری داشته اید؟

بله من به بیرجندچندین بارسفرداشته ام وتقریبا اکثرجاهای دیدنی بیرجند رو دیده ام و می دانم  که یکی از محصولاتی که درایران خیلی بی نظیراست . توت ، عناب وهمچنین زعفران بیرجنداست ونیزمی توانم بگویم که با توجه به اینکه منطقه ، منطقه ای  کویری است ، ولی بشدت جاهای دیدنی وجالبی دارد

 

*با توجه به اینکه جنابعالی یک مجری خوب و توانمند هستید  جوانان علاقه مند به  حرفه مجری گری چطور می توانند وارد این حرفه شوند؟

این سوال جوابش یک جواب مشخص است اگر جوانهابخواهند توی اتاق عمل بروند و یک مغزعمل کنند همه می دانند  که بایستی  دانشگاه بروند و دررشته پزشکی تحصیل کنند، دراجرا ، بازیگری ، مجری گری وهمه رشته هایی که به نوعی به هنر اجرایی و بازیگری مربوط می شود

*جناب رفیعی شما داورمسابقه استنداپ کمدی زمانی برای خندیدن بوده اید از مسابقات برایمان تعریف نمایید و بفرماییدآیادر مسابقه بعدی حضورخواهیدداشت؟

این مشروط به نظر وسلیقه  سازندگانش دارد اگرازمن دعوت شود  قطعا بررسی می کنم و اگرشرایطمان باهمدیگریکسان باشد قبول می کنم که در آن برنامه باشم .ولی به هرحال من از همین جا اعلام می کنم وآان موقع به بچه هایی که در ان مسابقه حضور داشتند گفتم ورود به عالم تلویزیون و سینما کارراحتی است، اما ماندن درتلویزیون و سینما کارسختی  است و اینکه باید سعی کنند خودشان را  آماده کنند که اگرآمدندومحک خوردنددلیل براین نیست که کارتمام شده چه بسا اینکه خیلی  از دوستان موفق شدند وبه مراحل بالاترهم رسیدند اما الان مشغول به کاری نیستند وبعضی  ازافراد که در مراحل قبلی حذف شدند، خیلی خوب دارند کارمی کنند

*درآن مسابقه یک جوان بیرجندی هم بود به بیرجندیها و انهایی که میخواهندبه استنداپ کمدی وارد شوندچه پیامی دارید؟

بله  ،آقای مسعود مسعودیان که درآن برنامه بود ، جزء  جوانهایی بود که هر چهارتا داورمسابقه  را شگفت زده کرد.

چیزی که در این هنرمند خوب بیرجندی جلب توجه می کرد انگیزه ، ادب ، پاکی و صداقتی بود که باخودش از بیرجند آورده بود وچیزی که در وی نبود وبه خودش هم گفتم باید بیشتر کسب بکندتجربه بودکه بایستی دراین کارتجربه بیشتری کسب نماید ،و من همان جا به اوگفتم که اینجا نه شروع کارهست و نه پایان کار. آن داورانی که در این مسابقه بودندسلیقه شان این بود که اقای مسعودیان  قبول بشود ولی ان چیزی که اصل هست ان درایت و توانایی های خود این هنرمند باانگیزه بود،نه مسعود بلکه هرجوان دیگری .

البته بعضی از بچه هامعتقدند که اگراقای  مسعودیان بچه تهران بود و بیرجندی نبودشاید از طرف دیگران پذیرفته می شدکمااینکه دیدید شخصی که نفر اول شد بچه کرد کوی بود، یا آن چهاریا پنج نفری که صعود کردند در مرحله نهایی هیچکدام شان تهرانی نبودند. میخواهم بگوییم که به هرحال آدمها باید خودشان توان خودشان رامحک بزنند وبعضی وقتها ادم های زرنگ ازشکست پلی می سازندبرای پیروزی والان چیزی که در این هنرمندبیرجندی است صداقت ، پاکی وآن محبتی که در وجود این جوان است و من مطمئن هستم که اینده مال این هنرمند بامعرفت بیرجندی وامثال وی است و امیدوارهستم که اقای مسعودیان هم مثل  همه جوانهای مملکت هم راهش را پیداکندوهم به موفقییت برسد

*یک ارزو برای مردم استان ماو یک خاطره از سفرشمابه بیرجندبرایمان بگویید:*

خوب میدانید که بیرجند دومین شهردر کشورماایران است که بعدازمدرسه ای که درتهران بنام دارالفنون تاسیس شد، مدرسه  در ان  تاسیس شدو به همین خاطر مردم بیرجندرا بیشتربراساس علم ودانش می شناسند وهمیشه دربین چهرهای ماندگار،تحصیل کرده ها وافرادعالم درکشورما قطعایکی دونفربیرجندی هست . و بیرجند نیزبه نوعی یک برادر خواندگی  یاخواهرخواندگی با زاهدان هم دارد واین مردم به نوعی باهمدیگردر مراوده اندوهردوآنها  اهل علم و بسیارمردم کوشایی هستند .

من خاطره خوبی که ازبیرجند دارم توی ان دوسه بارسفری که داشتم بازاربیرجندروخیلی خوب دیدم وخیلی دوست داشتم

وخیلی  برایم مهیج بودوهمچنین پارکی که یک میدان خیلی خوشگلی توی ان پارک بود که من یک برنامه زنده در ان پارک اجراکردم اسم ان پارک رو الان خاطرم نیست ولی بسیارجای دیدنی بود .

همچنین منزل علم رارفتم دیدم  که چه معماری قشنگی داشت وآن معماری نشان دهنده این است که مردم  بیرجند به لحاظ  هنری و فرهنگی و علمی قدمتی به اندازه ی تاریخ دارند من به همه دوستانم پیشنهادمیکنم که سفری به بیرجندداشته باشند .

چندنمونه ازبرنامه هایی که برای  صداوسیما کارکردین ومطرح هم هست را برای خوانندگان ما بیان بفرمایید؟

نیم رخ،  سریال سفربه چذابه  ،  برنامه صبح امد که من باهمین برنامه به بیرجندهم سفری داشتم وسه روزدربیرجندبودم البته درزاهدان هم من این برنامه رواجراکردم ، مسابقات متعددی بوده  برنامه های مختلفی برای عیدنوروز، برنامه سفربخیرو برنامه کودک نویدبابا را اجرا کرده ام.

*شیرین ترین وتلخ ترین خاطره شماازکارباسازمان صداوسیماکدام است؟

خوب ببینید شیرینیش همین است  که مردم در خیابان من را می بینند ونسبت به برنامه ای که اجراکرده ام تعریف می کنند که ازاین برنامه  خوشم اومد و لذت بردم ولی تلخ ترین خاطره من سفردوستانم به چابهار بود که توی پرواز   ۳۳۰   و کلی عزیزان دیگرجان خودشان را ازدست دادند . که این تلخ ترین چیزی بود که من توی دوره ی کاری خودم دیدم.

موفق و پیروز باشید

مصاحبه از خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق امیرحسین صادقپور