گسترش ورزش همگانی، نیازمند فرهنگ سازی و توجه جدي مردم و مسئولين است استاندار خراسان جنوبی:

گسترش ورزش همگانی، نیازمند فرهنگ سازی و توجه جدي مردم و مسئولين است

به گزارش خبر شرق ،سيد علي اکبر پرويزي، با تبريک فرارسيدن ماه رمضان ماه ميهماني خداوند ، خاطر نشان كرد: با توجه به اينكه اولين جلسه شوراي ورزش همگاني استان در سالجاري تشكيل شده است، ضروري است مصوبات جلسه گذشته توسط دستگاه هاي ذي ربط مورد بازنگري مجدد قرار گيرد.
رئیس شورای ورزش همگانی استان با تاکيد بر لزوم بررسي و شناسايي اشکالات و نقاط ضعف و قوت ورزش استان تصريح کرد: در صورت مطالعه دقيق و شناخت امكانات موجود، مي توان برنامه ريزي لازم جهت استفاده بهينه از امكانات و اماكن ورزشي موجود در سطح استان را انجام داد تا ميزان استفاده ازامكانات موجود در استان مشخص شود و سالن هاي ورزشي در زماني كه متقاضي ندارند رايگان در اختيار مردم قرار گيرد .
وی، با تاکید بر لزوم تکمیل سالن هاي ورزشي نيمه کاره در روستاهاي استان، از اجراي پروزه هاي ورزشي مخصوصا سالن هاي ورزشي بدون بررسي كارشناسي گله كرد و تصريح نمود : در تعدادي  از روستاهاي استان، سالن هاي ورزشي  هنوز تكميل نشده اند و تعدادي كه تكميل  شده است بهره برداري لازم از اين فضاها صورت نمي پذيرد.
استاندار خراسان جنوبی، در ادامه جلسه شورای ورزش همگانی استان، با اشاره به اينکه بايد به گونه اي برنامه ريزي شود که کليه اماكن ورزشي استان از نخستين ساعات صبح تا اواخر شب مورد بهره برداري قرار گيرند، خاطر نشان كرد: با نظارت حوزه معاونت سياسي،كميته اي تشكيل و گزارشي از وضعيت اماكن و نحوه بهره برداري از فضاهاي ورزشي استان تهيه و ارائه شود.
وی، توجه جدی دستگاه های اجرايي استان به ورزش کارکنان را مورد تاکيد قرار داد و افزود: دستگاه ها مجازند مساعدت و همكاري لازم در خصوص ورزش كاركنان خود از قبيل تامين وسائل و اختصاص زمان ورزش را معمول نمايند.
رئیس شورای ورزش همگانی استان، برگزاري مسابقات و برنامه هاي ورزشي کارکنان دولت را ضروري دانست و گفت: کليه برنامه هاي پيشنهادي ورزشي دستگاه ها ، به شرط اينكه باعث ايجاد نشاط و تحرك بيشتر بين كارمندان و افزايش سلامت آنها شود مورد موافقت قرار مي گيرند و اين فرصت ها در اختيار خانواده هاي كاركنان هم قرار گيرد.
وی در بخش پایانی سخنان خود ، پايش و تشکيل پرونده سلامت کارمندان دستگاه هاي استان را مهم دانست و افزود: در بحث پايش سلامت کاركنان، دستگاه هايي كه در اين زمينه ورود كنند، حتما مورد حمايت قرار خواند گرفت و در روند كار نگراني و دغدغه كاركنان را مد نظر قرار دهند.
بر پایه این گزارش ، نخستین جلسه شوراي ورزش همگاني استان به رياست استاندار خراسان جنوبي و با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري، مدير کل ورزش و جوانان استان و تني چند از مديران و مسئولين استاني ذي ربط برگزار شد.