گروه های برآورد خسارت از آتش سوزی نخلستان بندان نهبندان در حال ارزیابی هستند؛

گروه های برآورد خسارت از آتش سوزی نخلستان بندان نهبندان در حال ارزیابی هستند؛

سید ابوالحسن میر جلیلی با اعلام این خبر  افزود: گروه های اعزامی متشکل از جهاد کشاورزی، دهیاری و بخشداری در حال تهیه میزان خسارت وارده از آتش سوزی است.
وی اضافه کرد: بر اساس گزارش دریافتی تاکنون ۳۷۴ اصله نخل، ۶۰ تا۱۰۰ درصد خسارت دید و در جریان آتش سوزی چند خرمن محصولات کشاورزی دچار حریق شد و در حال حاضر شرایط در منطقه عادی است.
وی به ایمن سازی روستاهای اطراف نخلستان اشاره کرد و گفت: برای پیشگیری از سرایت آتش سوزی اقدام های پیشگیرانه در منطقه انجام شد و نیروی انتظامی برای تامین امنیت نهایت تلاش را انجام داد.
وی یادآور شد: پس از مهار آتش، تجهیزات و امکاناتی که از استان سیستان و بلوچستان برای همکاری و مهار آتش به نهبندان اعزام شده بودند بازگشتند و بخشی از امکانات استان و شهرستان هم اکنون در منطقه مستقر است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی عصر سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفته بود: در بخشی از نخلستان « بندان» از توابع شهرستان نهبندان، ساعت ۱۶ آتش سوزی مختصری رخ داد و با توجه به سرعت وزش باد، حریق گسترش یافت.
وی اضافه کرد: ارتفاع درختان نخل منطقه به ۲۰متر می رسد و به دلیل وزش باد و نیز ارتفاع درختان آتش سوزی به نخل های مجاور سرایت کرد و حریق گسترش یافت.
وی تاکید کرد: تانکرهای آبرسانی اداره های مختلف شهرستان نهبندان بسیج شدند و با توجه به حجم آتش سوزی منطقه از مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان درخواست کمک شد.