گازرسانی به نهبندان با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود؛ مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی در شورای اداری نهبندان:

گازرسانی به نهبندان با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود؛

فرشید دشتی روز یکشنبه در شورای اداری شهرستان نهبندان که با حضور استاندار خراسان جنوبی و تعدادی از مدیران کل برگزار شد، افزود: گازرسانی به این شهرستان در ۲ بخش اجرای لوله های گاز سربیشه – نهبندان و اجرای شبکه گاز شهر نهبندان در دست اجرا است.
به گفته وی در بخش اجرای خط انتقال گاز سربیشه – نهبندان، اجرای این خط برابر مصوبه صادره به شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به عنوان متولی اجرای خطوط گاز کشور محول شده است.
وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده مراحل تجدید ارزشیابی کیفی و برگزاری انتخاب پیمانکار در شرکت گاز ایران در دست انجام است و بخش شبکه داخلی شهر نهبندان برابر مصوبه به شرکت گاز خراسان جنوبی واگذار شد که عملیات گازرسانی شبکه تغذیه و توزیع شهر نهبندان از دهه فجر سال ۹۴ در اختیار این شرکت است.
دشتی، حجم عملیات اجرایی این پروژه را ۱۳۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، احداث و نصب چهار ایستگاه تنظیم فشار درون شهری، ایستگاه حفاظت و نصب انشعاب ها، بیان کرد.
وی تصریح کرد: اقدام های لازم برای گازرسانی به شهر شوسف نهبندان هم اندیشیده شده و با اجرای طرح انتقال گاز سربیشه – نهبندان، اجرای این طرح هم صورت خواهد پذیرفت.
به گفته وی عملیات شبکه داخلی گاز شهر شوسف هم به شرکت گاز خراسان جنوبی واگذار شد که سعی بر این است با برنامه ریزی های انجام شده بهره برداری ار این خط هم همزمان با شبکه سربیشه – نهبندان انجام شود.
وی در ادامه از بهره برداری خط انتقال گاز و اجرای شبکه داخلی حاجی آباد شهرستان زیرکوه و اسفدن شهرستان قاینات در دهه فجر ۹۵ خبر داد و گفت: خط انتقال درمیان، اسدیه و قهستان هم بر همین منوال به صورت همزمان به بهره برداری رسید.