کمک ۶۰۰ میلیونی پارک فناوری خراسان‌جنوبی به هسته‌های فناور

کمک ۶۰۰ میلیونی پارک فناوری خراسان‌جنوبی به هسته‌های فناور

رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان‌جنوبی گفت: طی دو ماه ابتدایی امسال، حدود ۶۰۰ میلیون تومان به هسته‌های فناور کمک شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا محمدعلی ناصری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با تلاش‌هایی که در این خصوص صورت می‌گیرد و تأمین اعتبار از تهران، سعی خواهیم کرد تا پایان سال این رقم را به دو برابر افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه در شهرستان بیرجند، پارک علم و فناوری و مرکز رشد واحد فناور داریم، افزود: برای شهرستان طبس با کمک فرمانداری در حال خرید ساختمان  برای مرکز رشد واحد فناور هستیم و در شهرستان قائن نیز با کمک شهرداری زمین مناسبی در اختیار پارک علم و فناوری قرار گرفته که برای احداث ساختمان استفاده خواهد شد.

رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در شهرستان فردوس نیز مرکز رشد واحد فناور داریم، تصریح کرد: در شهرستان‌های دیگر استان نیز مانند شهرستان سرایان که پتانسیل برخورداری از مراکز رشد واحد فناور را دارند، در صورت تأمین ساختمان و نیرو، آمادگی برای تجهیز آن وجود دارد.

وجود ۱۷۰ هسته فناور در خراسان‌جنوبی

ناصری تصر یح کرد: در حال حاضر حدود ۱۷۰ هسته فناور در استان وجود دارند که تنها حدود ۴۰ هسته در پارک علم و فناوری استان مستقر هستند و این امر می‌طلبد که در این راستا کار اساسی شود.

وی ادامه داد: برای پارک علم و فناوری استان مشاوره حقوقی و مالی دریافت و سیستم مشاوره تخصصی را راه‌اندازی کرده‌ایم.

تحول آفرینی در دانشجویان و دانشگاه‌ها از وظایف پارک علم‌وفناوری است

رئیس پارک علم‌وفناوری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف پارک علم‌وفناوری، به تحول واداشتن دانشجویان و دانشگاه‌ها است تا بتوانیم ایده‌ها را شناسایی و ارزیابی کنیم و به این وسیله فناوران را در پارک  علم ‌و فناوری پرورش دهیم و حمایت کنیم.

ناصری با بیان اینکه برای تأمین زیرساخت‌ها برای سه مرکز رشد واحد فناور استان به کمک خیرین استان نیاز داریم، اظهار کرد: در طی ۸ ماه گذشته به دلیل ضعف‌هایی که در پارک علم و فناوری استان وجود داشت، بیشترین حجم کاری را  بر روی تأمین زیرساخت‌ها قرار دادیم.

وی با بیان اینکه مسؤولین و مدیران استانی با کمک به توسعه پارک‌های علم وفناوری استان در واقع به فرزندان این استان کمک خواهند کرد، یادآور شد: از مسؤولین تقاضا داریم امکانات را با شرایط بخش خصوصی در اختیار پارک علم و فناوری استان بگذارند تا پارک علم و فناوری بتواند فناوران را تحت حمایت بیشتری قرار دهد.