کمک ۵۰۰ میلیونی خیرین به دانش آموزان محروم استان مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:

کمک ۵۰۰ میلیونی خیرین به دانش آموزان محروم استان

عباس لامعی اظهار کرد: خیرین نیکو کار در مهر ماه سال جاری و طی دو مرحله ۴ هزار و ۵۰۰ ست کامل لوازم التحریر،کیف، صبحانه و کتاب به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان به دانش آموزان نیازمند عشایر استان در ۴ شهرستان مرزی استان کمک کردند.

وی اضافه کرد: بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز عشایر و مرزنشین در شهرستان های درمیان، زیرکوه، سربیشه و نهبندان از مزایای این هدایا برخوردار شدند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به توزیع البسه، کفش و مواد غذایی اهدایی خیرین نیکو کار به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان قبل از شروع فصل سرما بین دانش آموزان عشایر استان تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز بیش از ۳هزار پکیج آموزشی و بهداشتی به ارزش ۲۱۰ میلیون تومان بین دانش آموزان محروم استان توزیع کرد.

لامعی ادامه داد: به طور کلی خیرین نیکوکار و موسسات برون سازمانی از ابتدای سال تحصیلی جاری تا کنون قریب ۵۲۰ میلیون تومان به دانش آموزان محروم و  نیازمند استان کمک کرده اند.

فرماندار شهرستان بیرجند نیز در مراسم توزیع هدایای بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: خیرین نیکو کار بازوان توانمند نظام تعلیم و تربیت به شمار می روند.

علی ناصری با بیان این که اعتبارات دولتی جوابگوی نیازهای دستگاه عظیمی چون آموزش و پرورش نیست و همه باید در امر مقدس تعلیم و تربیت مشارکت داشته و یاری رسان آموزش و پرورش باشند، یاد آور شد: در این میان نقش خیرین نیکوکار بسیار مهم و کلیدی است.

وی بر تقویت بنیه علمی  دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم استان تأکید کرد و ابراز داشت: خیرین نیکوکار در کنار امر مقدس مدرسه سازی ضروری است، به تقویت توان علمی دانش آموزان محروم استان و کمک به توسعه تجهیز ات علمی، آموزشی و آزمایشگاهی مدارس نیز توجه کنند.