کمک ۱۵۰ میلیون تومانی مردم و خیران خراسان جنوبی به جشن گلریزان مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی خبر داد:

کمک ۱۵۰ میلیون تومانی مردم و خیران خراسان جنوبی به جشن گلریزان

به گزارش  خبر شرق ،علی هاشمی  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۱۹ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد که مبلغ بدهی آنها یک میلیارد و ۱۶۰ میلیوی تومان بوده است آزاد شدند.

وی افزود: سال گذشته از سوی ستاد دیه مردمی کشور توجه ویژه ای به استان خراسان جنوبی شد و  یک میلیارد و۷۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به ستاد دیه خراسان جنوبی پرداخت و ۲۰۰ میلیون ریال از طرف ستاد دیه به مجرمان غیرعمد در خراسان جنوبی تعلق گرفت.

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: جشن گلریزان ۲۲ خردادماه امسال در شهرستان قاین، ۳۰ خردادماه در شهرستان فردوس و اول تیرماه در طبس برگزار می‌شود.

هاشمی از جمع آوری  ۱۵۰ میلیون تومان توسط خیران، کارمندان، نهادها وسازمانها و مردم استان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این کمک ها برای ۱۳۵ زندانی جرائم غیر عمد که در حال حاضر دوران حبس خود را در زندان‌های خراسان جنوبی سپری می‌کنند، جمع‌آوری شده است.

وی بیان داشت:  سال گذشته در خراسان جنوبی ۱۱۵ زندانی جرائم غیرعمد که ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بدهی داشتند با کمک مردم به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند و بدهی امسال ۱۳۵ زندانی جرائم غیرعمد در استان بیش از ۱۲ میلیارد تومان است که ۹۷ نفر از زندانیان برای محکومیت مالی، ۳ نفر برای دیه، ۳۵ نفر برای مهریه و نفقه در حبس هستند.