کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای تولیدی رای نیاورد

کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای تولیدی رای نیاورد

در شرایطی که در جلسه یکشنبه هفته جاری مجلس در یک رفت و برگشت اعلام شد که کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی تصویب شده، امروز رییس مجلس گفت که کلیات این طرح رای نیاورده است.

به گزارش خبرگزاری اخبار شرق ایران به نقل از ایسنا، در جلسه یکشنبه (۳ بهمن) مجلس کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی در مجلس بررسی شد و رییس مجلس بلافاصله بعد از رای گیری اعلام کرد که کلیات تصویب نشده است.

در همان جلسه بعد از گذشت دقایقی، مجددا محمدباقر قالیباف اعلام کرد با احتساب رای نمایندگانی که دستگاه های آنان هنگام رای گیری مشکل داشت، کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی به تصویب رسیده است.

در جلسه علنی امروز (۵ بهمن) محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز با استناد به ماده ۷۵ آیین نامه مجلس نسبت به صحبت های روح الامینی نماینده تهران در جلسه قبلی مجلس تذکر داد. روح الامینی با انتقاد از عملکرد هیات رییسه گفته بود که رئیس مجلس و هیأت رئیسه درباره رای گیری از کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی تخلف کرده که اول اعلام داشته کلیات رای نیاورده بعد در میانه دستور دیگری اعلام می کند که دستگاه رای‌گیری چند نفر قطع بوده و کلیات رای آورده است.

فرهنگی در تذکر خود گفت: اظهارات این نماینده درباره نمایندگان، خلاف قانون اساسی و سخیف است. ما از این نماینده گلایه داریم و باید عذرخواهی کنند.

وی با تاکید بر اینکه همه نمایندگان حق رای دارند، افزود: این نماینده عذرخواهی کند وگرنه به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت می کنیم.

در پاسخ به این تذکر، قالیباف رییس مجلس گفت: هیات رییسه درباره روند رای گیری کلیات این طرح بررسی هایی را انجام داد. دستگاه ۵ نماینده برای ثبت رای خراب بود که آن ها رای موافق خود را به صورت کتبی اعلام کردند.

وی ادامه داد: طبق بررسی های صورت گرفته با احتساب آرای این ۵ نماینده باز هم کلیات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی رای نیاورده است و در کمیسیون نیز بایگانی می شود.