کلنگ احداث مجتمع آموزشی مصلی نژاد بیرجند به زمین خورد

کلنگ احداث مجتمع آموزشی مصلی نژاد بیرجند به زمین خورد

مراسم کلنگ‌زنی احداث مجتمع آموزشی مصلی‌نژاد بیرجند با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، نمایندگان بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد و تنی چند از مسئولین استانی برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، عباس لامعی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، روز گذشته (۱۲ مهرماه)، در مراسم کلنگ‌زنی احداث مجتمع آموزشی مصلی‌نژاد بیرجند گفت: مجتمع آموزشی مصلی‌نژاد بیرجند، در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع و زیر بنای ۱۸۲۰ متر احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه این مجتمع با اعتبار اولیه دومیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان احداث خواهد شد، افزود: در حال حاضر آموزش و پرورش استان نیازمند ۲۰۰ کلاس درس است .

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی ادامه داد: با احداث و بهره‌برداری از این مجتمع، ۱۲ کلاس درس به فضاهای آموزشی استاندارد مرکز استان افزوده می‌شود.

لامعی با اشاره به فعالیت ۲۸ مدرسه دو نوبته در استان، تصریح کرد: تمامی مراحل احداث، تجهیز، محوطه‌سازی و ایجاد فضای سبز این مجتمع را بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد بر عهده گرفته است.

وی افزود: در این مجتمع علاوه بر فضای آموزشی و اداری، احداث نمازخانه، دو آزمایشگاه، سالن اجتماعات، سرایداری و فضای سبز نیز پیش‌بینی شده است .

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود این فضای آموزشی در مهرماه ۹۷ آماده بهره‌برداری شود.