کلاهبرداری با ترفند ثبت نام کلاس‌های اوقات فراغت

کلاهبرداری با ترفند ثبت نام کلاس‌های اوقات فراغت

رئیس پلیس فتاخراسان جنوبی در خصوص شیوه جدید کلاهبرداری اینترنتی با ترفند ثبت‌نام کلاس‌های اوقات فراغت به متقاضیان بخصوص نوجوانان هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران ، سرهنگ  الوانی گفت : با توجه به اتمام کلاس‌های تحصیلی و نزدیک شدن به فصل تابستان، همچنین تمایل خانواده‌ها برای پر کردن اوقات فراغت فرزندان خود، مجرمان سایبری با ثبت آگهی‌ها و همچنین با ساختن صفحات جعلی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان می‌کنند.

وی افزود : در این روش از کلاهبرداری، مجرمان سایبری با تبلیغات گسترده و جذاب اعتماد خانواده‌ها را جلب کرده و از آن‌ها می‌خواهد مبالغی بابت ثبت‌نام کلاس یا دوره‌های آموزشی پرداخت کنند.

رئیس پلیس فتاخراسان جنوبی گفت : بعد از واریز وجوه به حساب کلاهبردار نه تنها خبری از ارائه خدمات توسط شخص آگهی دهنده نیست، بلکه حتی تماس افراد  را پاسخ نمی‌دهد.

سرهنگ  الوانی  در خصوص دیگر ترفند این مجرمان سایبری گفت : در پی تبلیغات کلاس‌های اوقات فراغت شاهد ارسال لینک‌های جعلی در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستیم که با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان، حساب بانکی آنان را خالی می‌کنند.

رئیس پلیس فتاخراسان جنوبی گفت : بسیاری از صفحات و تبلیغاتی که بدون مجوز فعالیت در سایت‌های واسطه گر یا شبکه‌های اجتماعی با عناوین مختلف اقدام به دریافت وجه از شهروندان می‌کنند کلاهبرداری بوده و شهروندان باید صرفا از طریق موسسات دارای مجوز درخواست خدمات کنند.

سرهنگ الوانی افزود: : پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با پلیس در میان بگذارند.