کشف ۱۸٫۵کیلو تریاک در شهرستان طبس؛ اهم فعالیت های نیرهای انتظامی استان در روزها گذشته:

کشف ۱۸٫۵کیلو تریاک در شهرستان طبس؛

**کشف بیش از ۱۳ هزار نخ سیگارت قاچاق در قاینات
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی قاینات گفت: ماموران در بازرسی از یک دستگاه اتوبوس عبوری، ۱۳هزار و ۴۰۰ نخ انواع سیگارت خارجی قاچاق در این شهرستان کشف کردند.
سرهنگ اسماعیل واعظی افزود: در ین ارتباط خودرو توقیف و متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
وی با اشاره به اینکه کالای قاچاق پدیده ای است که حیات سالم اقتصادی و فرهنگی جامعه را دچار تردید می کند،ادامه داد: پلیس با تمام توان و جدیت همواره آماده است تا با قاچاقچیان و اخلال گران نظم و امنیت اقتصادی مقابله کند.

** کشف ۱۸٫۵کیلو تریاک در شهرستان طبس
فرمانده انتظامی طبس از کشف ۱۸٫۵ کیلوگرم تریاک در این شهرستان خبر داد و افزود: مأموران ایست و بازرسی دیهوک این مقدار مواد مخدر را از جاسازی یک دستگاه سمند که از کرمان عازم شهرهای مرکزی کشور بود، کشف کردند.
سرهنگ محسن جلالیان گفت: خودرو توقیف و متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

** پژو ۴۰۵ با بیش از ۱۲ میلیون ریال خلافی در سربیشه توقیف شد
فرمانده انتظامی سربیشه گفت: یکدستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ با ۱۲میلیون و ۳۵۰هزار ریال خلافی در این شهرستان توقیف و روانه پارگینگ شد.
سرهنگ علیرضا فولادی افزود: در برخورد با رانندگان متخلف و حادثه ساز ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی(راهور) هنگام کنترل خودروهای عبوری، سمند را متوقف کردند و پس از استعلام مشخص شد خودرو خلافی معوقه در سیستم اجراییات راهور دارد.
وی اضافه کرد: بر اساس ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی از تردد خودروهای متخلف با خلافی بیش از ۱۰ میلیون ریال جلوگیری می کند که در صورت مشاهده توقیف که طبق همین ماده خودرو روانه پارکینگ شد.