کسب رتبه دوم مسابقه نمایشی عروسکی «مهریاد» توسط دانش آموزان خراسان جنوبی

کسب رتبه دوم مسابقه نمایشی عروسکی «مهریاد» توسط دانش آموزان خراسان جنوبی


مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: دانش آموزان استان توانستند با کسب ۹۶ امتیاز رتبه دوم مسابقه نمایشی عروسکی «مهریاد» را از آن خود کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی محمدرضا رضایی اظهار داشت: مسابقه نمایش عروسکی مهریاد (آموزش و یادگیری، مهر ورزی و امداد) در دو سطح استانی و کشوری و در دو گروه سنی ۴ تا ۸ سال و ۸ تا ۱۲ سال از سوی سازمان جوانان هلال احمر برگزار شد.
وی بیان کرد: در این مسابقه از کودکان خواسته شده تا با استفاده از عروسک‌های خانگی، دست‌ساز و یا هر عروسک دیگری که در دسترس دارند، نمایشی با موضوعات بشردوستی و امدادی اجرا کنند و از این اجرای نمایشی تصویربرداری و به جمعیت هلال احمر استان خود ارسال کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی این دوره از مسابقات با هدف نهادینه کردن مفاهیمی چون؛ گسترش صلح و دوستی، یاری‌رساندن به دردمندان، امدادرسانی به آسیب‌دیدگان، بشردوستی، مهرورزی، فداکاری و ایثار در کودکان و نوجوانان طراحی شد، افزود: به کارگیری بازی و هنر به عنوان سرگرمی و نمایش عروسکی به عنوان بخشی از هنر، یکی از بهترین و موفق‌ترین روش‌های کمک آموزشی در جهت رشد خلاقیت و پرورش استعدادهای کودکان نقش چشمگیری دارد.
رضایی با اشاره به اینکه تعداد ۱۴۹ دانش آموز از استان خراسان جنوبی در این مسابقه شرکت داشته اند، گفت: دانش آموزان استان توانستند با کسب ۹۶ امتیاز رتبه دوم این مسابقه را از آن خود کنند.
وی ادامه داد: نمایش زهرا مقداری از بشرویه با نام «مهار آتش سوزی»، رقیه نوروزی از بشرویه با عنوان «عیادت مادر بزرگ» و ستایش نوروزی از بشرویه با موضوع «سقوط از ارتفاع» جزء منتخبین مسابقه قرار گرفت.