کسانی که امروز از رکود صحبت می‌کنند سال۹۱ کجا بودند/حل برخی مشکلات مورد خواست بدخواهان نیست؛

کسانی که امروز از رکود صحبت می‌کنند سال۹۱ کجا بودند/حل برخی مشکلات مورد خواست بدخواهان نیست؛

رییس جمهور تصریح کرد : اگر همه دست به دست هم دهیم تا پایان قرن می‌توانیم تا حد زیادی مشکلات را حل و فصل کنیم،حل برخی مشکلات کشور مورد خواست بدخواهان و دشمنان نیست.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی که در همایش سراسری قوه قضاییه سخن می‌گفت،  با بیان این مطلب افزود: مردم اگر تردید پیدا کنند ما نمی‌توانیم از مشکلات عبور کنیم ، مردم باید به دولت به معنای عام کلمه اعتماد داشته باشند.

وی با بیان اینکه انقلاب و نظام اسلامی ما مشکلات زیادی را پشت سر گذاشت  و در همه مراحل مردم پشت سر امام (ره) ، رهبری و نظام  ایستادند ،با مروری بر آنچه در جریان ترورهای اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی بر این کشور گذشت ، اظهارکرد: در تمام این مراحل مردم پشت سر نظام را خالی نکردند .

رییس جمهور با اشاره به  محقق نشدن بسیاری از حقوق مربوط به ایران در جریان جنگ تحمیلی با وجود گذشت ۳۰ سال از آن تصریح کرد: معضلات بین‌المللی اینچنین  است و یک شبه حل نمی‌شود.

روحانی با برشمردن اقدامات دولت در مهار رکود گفت: کسانی که امروز از رکود صحبت می‌کنند آن روز و در سال ۹۱ کجا بودند، الان که شرایط به اینجا رسیده، به تازگی عده‌ای توانسته‌اند کلمه رکود را ادا بفرمایند.

رییس جمهور در سخنان خود همچنین شهید بهشتی را معمار بزرگ قوه قضاییه و چهره استثنایی حوزه و مدیریت دانست و با بیان اینکه مجموعه تدابیر و بیانات شهید بهشتی درس آموز بود، تصریح کرد: شهید بهشتی به تربیت جوانان و طلاب برای شناخت نیازهای زمان اهتمام داشت.

وی ، با تاکید بر اینکه شهید بهشتی در برابر اتهامات، صبر را خسته کرد و مظلومترین شخصیت انقلاب بود، اظهارداشت: شهید بهشتی آموخت که هر چیزی را برای عزت انقلاب و کشور تحمل کنیم .