کاهش ۵۰ درصدی تماس های غیرمرتبط با آتش نشانی بیرجند

کاهش ۵۰ درصدی تماس های غیرمرتبط با آتش نشانی بیرجند

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری از کاهش ۵۰ درصدی تماس‌های غیر مرتبط با آتش نشانی این شهر خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از روابط عمومی شهرداری بیرجند، علی حسینی، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند در بازدید از ایستگاه‌های آتش‌ نشانی این شهر گفت: بر اساس داده‌های آماری تماس‌های غیر مرتبط و مزاحمت تلفنی روزانه با سامانه ۱۲۵ بیرجند ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: طبق آمار به‌دست‌آمده از ستاد فرماندهی و مرکز کنترل روزانه ۳۵ تماس غیر مرتبط با سامانه فوریت ۱۲۵ آتش‌نشانی بیرجند ثبت می‌شود که این میزان در سال گذشته ۷۰ تا ۸۰ تماس گزارش شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند بیان کرد:  بر اساس بررسی‌های کارشناسی عمده تماس‌های غیر مرتبط و مزاحم از سوی کودکان و نونهالان در منزل انجام می‌شود و عمدتاً از طریق تلفن ثابت صورت می‌گیرد .

حسینی افزود: آموزش به خانواده‌ها، ساکنان مجتمع‌ها، مهدکودک‌ها و آگاه‌سازی جامعه از جمله دلایل کاهش این میزان از تماس‌های غیر مرتبط با آتش‌نشانی است .

وی گفت: متصدیان ارتباطات به‌طور ۲۴ ساعته پاسخگوی تمام تماس‌ها بوده و در زمان بروز حادثه هدایت‌گر تیم‌های عملیاتی به محل حادثه هستند که از لحاظ فنی کار پیچیده‌ای است .

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند یادآور شد: از این ‌رو به مزاحمان سامانه ۱۲۵ توصیه می‌شود از تماس‌های مکرر و بی‌مورد خودداری کنند تا موجب آسیب به شهروندان نشوند .