کاهش قیمت ۳ محصول سایپا در بازار

کاهش قیمت ۳ محصول سایپا در بازار

امروز ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ محصولات سایپا با افت قیمت ۳ محصول در بازار عرضه شدند.

کاهش قیمت 3 محصول سایپا در بازار + جدول

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران به نقل از اقتصادنیوز ؛ براساس ارزیابی صورت گرفته،  کاهش ۴۰۰ تومانی امروز نرخ دلار در بازار یکی از دلایلی است که موجب شده تا بازار خودرو شکل نزولی به خود گیرد، روزگذشته نیز نرخ دلار نزولی بود و با این شرایط بازار برای کاهشی شدن آماده شده بود.

از سوی دیگر شنیده های مثبت از مذاکرات برجام نیز بر بازار خودرو اثرگذار بوده است و از شدت بدبینی بسیاری از بازیگران اقتصاد ایران  نسبت به آینده کاسته است. هرچند بازار خودرو شکل کاهشی به خود گرفته، اما به گفته فعالان بازار خودرو هنوز از مشتری در بازار خبری نیست.

قیمت محصولات سایپا

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲ معمولی» و «ساینا» اشاره کرد. رصد بازار محصولات سایپا نشان دهنده آن است که امروز سایپایی ها در بازار بدون تغییر در بازار عرضه شدند.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «شاهین»، «کوییکR » و «تیبا صندوقدار» در بازار افت قیمت داشته اند.

با ارزیابی بازار می توان گفت امروز  «شاهین» با افت ۲ میلیون تومانی در بازار  340میلیون تومان قیمت خورد.

 خانواده کوییک، هم در بازار با افت و ثبات قیمت گذاری شدند. براین اساس «کوییک R»  با افت یک میلیونی در بازار با قیمت ۱۹۷ میلیون تومان دست به دست شد. «کوییک معمولی» هم بدون تغییر در بازار ۱۹۲ میلیون تومان قیمت خورد.

خانواده تیبا  هم امروز با رشد قیمت و هم بدون تغییر در بازار عرضه شد. بر همین اساس «تیبا صندوقدار» در بازار  178 میلیون تومانی شد و افتی ۲ میلیون تومانی را تجربه کرد. «تیبا ۲ معمولی» هم بدون تغییر ۱۸۴ میلیون تومان به فروش رفت. «ساینا» هم امروز بدون تغییر در بازار ۱۹۴ میلیون تومان قیمت خورد.

سایپا 15