کارگاههای آموزشی تب کریمه کنگو در خوسف برگزار می شود سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف :

کارگاههای آموزشی تب کریمه کنگو در خوسف برگزار می شود

به گزارش خبرشرق ،رضا محمودی زاوه سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف در کارگاه آموزشی مسجد جامع شهر خوسف گفت: تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری ویروسی دامی است که این بیماری خطرناک از طریق تماس مستقیم با دام آلوده ، خون و مایعات بدن دام آلوده و گزش کنه می تواند به انسان منتقل شود .

” رضا محمودی زاوه ” افزود : آموزش، نقش کلیدی و اساسی در ارتقای پایه‌های بهداشتی جامعه دارد که در کارگاههای آموزشی مطالبی پیرامون علائم بیماری تب کریمه کنگو در دام و انسان، نحوه انتقال، پیشگیری و مقابله با این بیماری ارائه و به سوالات عموم پاسخ داده شد.
وی به ضرورت ایجاد کشتارگاه در شهرستان اشاره کرد و از مردم خواست گوشت مورد نیاز خود را از اماکن معتبر بهداشتی و با داشتن مهر دامپزشکی تهیه کنند و تا حد امکان در صورتی که کشتار خارج از چرخه نظارتی بازرسان دامپزشکی و کشتارگاه انجام شد گوشت را قبل از مصرف حداقل ۲۴ ساعت در دمای یخچال نگهداری کنند.
محمودی از ۳۸ مورد بازدید از زمان شروع طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در راستای اجرای به موقع طرح تشدیدکنترل و نظارت بهداشتی فرآورده های خام دامی و اماکن عرضه ،  اکیپ های ثابت و سیار شبکه بازدید و نظارت بر عرضه بهداشتی فرآورده های خام دامی را انجام می دهند.
 وی افزود: در این بازدید ها مقدار ۵۰ کیلو گرم گوشت سفید و مقدار ۴ کیلو گرم گوشت قرمز و ۱٫۵ کیلو گرم تخم مرغ به دلیل شرایط غیر بهداشتی از چرخه مصرف انسانی خارج گردید.