پیش بینی ۹ پایگاه اوقات فراغت برای دانش آموزان شهرستان درمیان؛

پیش بینی ۹ پایگاه اوقات فراغت برای دانش آموزان شهرستان درمیان؛

مدیر آموزش و پرورش درمیان با بیان اینکه در تابستان امسال ۹ پایگاه اوقات فراغت در شهرستان راه اندازی شد، گفت: با همکاری سایر دستگاه های متولی برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان به گونه ای انجام شده که از موازی کاری در کلاسهای اوقاغات فراغت جلوگیری شود.
حسین مهران فر، با اشاره به موفقیت دانش آموزن شهرستان در مسابقات استانی قرآن هم گفت: در سال تحصیلی گذشته ۴۵ دانش آموزان شهرستان رتبه های استانی مسابقات قرآن کریم را کسب کردند.
وی نبود محلی برای برگزاری مسابقات دوو میدانی را یکی از مشکلات آموزش و پرورش در شهر اسدیه ذکر کرد و گفت: در صورت تامین زمین و احداث پیست زمینه شکوفایی استعدادهای ورزشی دانش آموزان فراهم می شود.
وی با اشاره به تعداد محدود افراد بی سواد در شهرستان اظهار کرد: این افراد آموزش ناپذیر هستند اما تلاش آموزش و پرورش باسواد کردن آنان است، باید از رجعت افراد به بی سوادی جلوگیری کنیم.
وی با تاکید به اینکه نباید نگاه جزیره ای به آموزش و پرورش داشته باشیم، گفت: هزینه برای آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای آینده جامعه است.
وی یادآور شد: برای اسکان فرهنگیان در تعطیلات تابستان چهار باب مدرسه با امکانات مناسب در نظر گرفته شد.
وی با اشاره به اینکه یک سال گذشته برای ایمن سازی مدارس حاشیه خیابان اقدام خوبی انجام شد، گفت: هنور برخی از مدارس ایمن سازی نشده است که اسامی این مدارس به پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان ارسال خواهد شد.
هم اکنون حدود ۱۱هزار دانش آموز در شهرستان درمیان تحصیل می کنند.