پیش بینی برداشت ۱۲۰۰ تن سیر از مزارع شهرستان طبس

پیش بینی برداشت ۱۲۰۰ تن سیر از مزارع شهرستان طبس

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس با اشاره به آغاز برداشت محصول سیر در این شهرستان گفت: پیش بینی می شود ۱۲۰۰ تن سیر از مزارع طبس برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق داوود بخشایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی، اظهارکرد: طی  سال زراعی ۹۶-۹۷ حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصول سیر اختصاص یافته و برداشت این محصول از اوایل خرداد ماه آغاز می شود.

وی با اشاه به پیش بینی برداشت ۱۲۰۰ تن سیر از مزراع این شهرستان افزود: شهرستان طبس از نظر سطح زیرکشت این محصول مقام اول استان را به خود اختصاص داده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان طبس تصریح کرد: این محصول در بخش های مرکزی ،دیهوک و دستگردان کشت می شود اما بیشترین سطح زیر کشت و تولید متعلق به بخش دستگردان است.

بخشایی با اشاره به کیفیت محصول سیر این شهرستان، متوسط عملکرد این محصول را ۱۲ تن سیر اعلام کرد و ادامه داد: محصول تولیدی علاوه بر تامین نیاز بازار شهرستان به بازارهای استان های خراسان رضوی،یزد و سمنان  عرضه می‌شود.

وی به ارائه خدمات کارشناسی و تامین کود مورد نیاز به کشاورزان سیرکار اشاره کرد و گفت :کارخانه‌های سبزی خشک کنی این شهرستان مقداری از محصول سیر  را فرآوری و به صورت سیر خشک به بازار عرضه می‌کنند.