پیش‌بینی برداشت ۵۹ هزار تن جو از مزارع خراسان‌جنوبی؛

پیش‌بینی برداشت ۵۹ هزار تن جو از مزارع خراسان‌جنوبی؛

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال نزدیک به ۵۹هزار تن جو از مزارع جو استان برداشت شود.

هاشم ولی‌پورمطلق با اعلام این خبر ، گفت: برداشت جو از ۱۵ اردیبهشت ماه تا ۳۰ تیرماه ادامه دارد.

وی با اشاره به آغاز فصل برداشت جو در استان، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال نزدیک به ۵۹هزار تن جو از مزارع جو استان برداشت شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: میزان تولید جو در سال زراعی گذشته برابر با ۵۳ هزار و ۸۴۰ تن بوده که در سال زراعی جاری نزدیک به ۵۹ هزار و۱۶۰ تن افزایش تولید پیش‌بینی می‌شود.

ولی‌پورمطلق افزود: در سال زراعی جاری سطحی بالغ بر ۲۰ هزار و ۲۲۹ هکتار از اراضی استان به کشت جو اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه تعداد بهره‌برداران فعال در حوزه جو در استان ۶۰۰۰ نفر هستند، اظهارکرد: در راستای خرید قیمت تضمینی جو، جلسات ستاد برداشت به منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم با حضور تمام دستگاه‌های ذیربط اعم از سازمان جهاد کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام استان و سازمان تعاون روستایی برگزار شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین ناظرین برداشت و کاربران ثبت اطلاعات جوکاران در سامانه مرتبط نیز در سطح تمام شهرستان‌های استان تعیین شده و تمام بهره‌برداران و تولیدکنندگان جو نیز در سطح استان شناسایی و سطح زیر کشت، میزان تولید هریک از آنان برای تحویل جوی تولیدی آنان نیز انجام شده است.

ولی‌پورمطلق خاطرنشان کرد: تعداد مراکز خرید در سطح استان نیز هفت مرکز تعیین شده و زمان خرید از اردیبهشت ماه تا شهریور ماه است.