پیشرفته‌ترین دستگاه آنژیوگرافی راه‌اندازی می‌شود در بیمارستان رازی بیرجند

پیشرفته‌ترین دستگاه آنژیوگرافی راه‌اندازی می‌شود

در مراسمی پیشرفته‌ترین دستگاه آنژیوگرافی مغزی و قلبی با هزینه ۶ میلیارد تومانی در بیمارستان رازی بیرجند راه‌اندازی می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری خبرشرق به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، امین‌الله گلرو ظهر امروز در مراسم ورود دستگاه آنژیوگرافی پیشرفته در بیمارستان رازی بیرجند اظهار داشت: این دستگاه جدیدترین دستگاه شناسایی عروق کرونری و عروق مغزی است.وی افزود: این دستگاه جهت بررسی توپولوژی قلب و تصلب شرایین کاربرد دارد و دستگاه‌های معمولی آنژیوگرافی تنها توانایی کار در حوزه عروق قلبی را دارد که نمونه‌ای از آن در بیمارستان ولیعصر(عج) نصب شده است.

رئیس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: این دستگاه جدیدترین دستگاه آنژیوگرافی در دنیا محسوب می‌شود که با داشتن سیستم DSA توانایی شناخت عروق مغزی را نیز دارد.

وی با بیان اینکه این دستگاه از پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا برخوردار است، خاطرنشان کرد: برای خرید این دستگاه ۶ میلیارد تومان هزینه شده است.

گلرو اظهار داشت: هزینه‌های انجام شده برای خرید این دستگاه از طریق شرکت سرمایه‌گذاری تبسم وابسته به هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیمار هزینه شده است.

انتهای پیام/