پس از برجام هیات های سرمایه گذاری زیادی وارد کشور شدند؛

پس از برجام هیات های سرمایه گذاری زیادی وارد کشور شدند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، عیسی جعفری گیو روز گذشته و در  در آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی شهرستان خوسف افزود: حدود ۲۰ میلیارد دلار در مرکز توسعه سرمایه گذاری مصوب شده است و با این روند توسعه اقتصادی و حجم سرمایه گذاری در ۱۰ سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در راستای توسعه یافتگی در کشور خواهیم بود.
وی با تشکر از فرماندار خوسف که زمینه سرمایه گذاری را فراهم کرده است گفت: با این اقدامات، شرکت سرمایه گذاری فیلان انرژی آماده توسعه این نیروگاه در فازهای بعدی است.
وی اضافه کرد: ۳۲۰ روز آفتابی در خراسان جنوبی داریم که بایستی از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.
وی به افتتاح این نیروگاه خورشیدی طی چهار ماه آینده اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری این پروژه آغاز سرمایه گذاری های بعدی در استان و شهرستان خوسف است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با بیان این که برق از مهم ترین عوامل توسعه یافتگی است افزود: خوشبختانه خراسان جنوبی ظرفیتی عظیم برای تولید برق دارد و برنامه ریزی خوبی برای استفاده از این ظرفیت در استان انجام شده است.
وی بیان کرد: با توجه به همجواری استان با کشور افغانستان؛ بایستی با توسعه نیروگاه خورشیدی در استان زمینه صادرات برق به این کشور را فراهم کنیم.
عملیات اجرایی نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی در شهر خوسف با سرمایه گذاری ۱۴ میلیون یورویی توسط شرکت سرمایه گذاری فیلان انرژی از کشور آفریقای جنوبی آغاز شد.