پروژه کشوری پایش امنیت غذایی در شهرستان درمیان اجرا می‌شود رئیس شبکه بهداشت و درمان درمیان:

پروژه کشوری پایش امنیت غذایی در شهرستان درمیان اجرا می‌شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان  درمیان گفت: پروژه کشوری پایش امنیت غذایی در بین ۱۲۸۰ خانوار درمیانی انجام خواهد شد و پس از بررسی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از  خبرگزاری تسنیم از درمیان، محمد شفیع‌عثمانی ظهر امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان درمیان اظهار داشت: با توجه به اقدامات خوبی که در زمینه بهداشت و درمان انجام شده اما در زمینه بیماری‌های واگیر و غیرواگیر و مادران و کودکان پرخطر هنوز نیاز به اقدامات سازنده است.

وی با اشاره به طرح پایش امنیت غذایی شهرستان گفت: ۱۲۰۰ خانوار بر مبنای محاسبات آماری از وزراتخانه انتخاب شده‌اند که با مراجعه افرادی مشخص به درب منازل آنها و پاسخگویی به سئوالات که از مرداد ماه شروع خواهد شد در فاز شناسایی و بررسی وضعیت غذایی شهرستان قرار می‌گیرند و بعد از بررسی‌ها دولت اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان درمیان با اشاره به اعزام حجاج در شهریورماه اظهار داشت: حدود ۳۰۰ نفر از شهرستان درمیان برای حضور در حج تمتع امسال اعزام خواهند شد که تاکنون آموزش های لازم را دیده‌اند.

عثمانی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری هزار و ۶۱۲ جلسه آموزشی در زمینه مسائل بهداشتی برگزار شده ست که ۴۰ نمونه‌برداری از مواد غذایی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در سطح شهرستان گرفته شده و بازدید مشترک از نانوایی‌ها و بررسی نواقص و مشکلات بهداشتی آنها انجام شده است.

وی همچنین از ۴ هزار و  ۹۰۰ مورد کلرزنی از شبکه‌های آبرسانی و و ۱۲۴ مورد نمونه‌برداری و آزمایش میکروبی آب از شبکه آبرسانی شهرستان خبر داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان درمیان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در سطح شهرستان کشف و معدوم شده است و باهمکاری بنیاد علوی  ۰۰سبد غذایی در بین مادران باردار و شیرده نیازمند در سطح شهرستان توزیع شده است.

عثمانی افزود: غربالگری بیماری فشارخون و دیابت برای سن ۳۰ سال به بالا و سنجش سلامت ۶۰۰ دانش آموز پایه اول ابتدایی توسط تیم سلامت انجام شده است.

انتهای پیام/